styczeń 28, 2023
Artykuły

Jak nie wbić się na minę przy zakupie samochodu?

Wybór używanego pojazdu jest nie lada wyzwaniem. Niestety wielu sprzedawców ukrywa faktyczny stan techniczny samochodu. Kupując auto często więc okazuję się, że ma ono wiele ukrytych defektów, które po zakupie stopniowo wychodzą na jaw. Wszystkie pojazdy wystawiane na portalach ogłoszeniowych prezentują się dosyć dobrze, jednak nikogo nie powinien zmylić ich wygląd. Nie warto ufać w zapewnienia sprzedawcy, a najlepiej sprawdzić wcześniej gruntownie pojazd, w czym pomoże rzeczoznawca samochodowy.

Jak sprawdzić auto przed zakupem?

Samodzielne sprawdzenie samochodu przed kupnem może wydawać się trudne. Wymaga przede wszystkim ogromnej wiedzy, doświadczenia, jak i często właściwego sprzętu. Pomocny okazuje się między innymi komputer diagnostyczny czy też miernik lakieru. Pojazd powinien znajdować się najlepiej na takiej nawierzchni, na której po uruchomieniu silnika i odczekaniu chwili, można będzie zauważyć ewentualne wycieki. Sprawdzenie pojazdu nie może obyć się bez jazdy próbnej, dzięki której można wyłapać wszelkie podejrzane dźwięki wydawane przez samochód. Kupując używane auto trzeba też sprawdzić wszelką dokumentację, jak i numer VIN. To właśnie on informuje o historii danego modelu. Istotną kwestią jest też sprawdzenie grubości lakieru. Co ważne, krzywe linie samochodu często sugerują to, że jest on po wypadku czy kolizji. Właśnie dlatego warto sprawdzić w tym miejscu ilość lakieru. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie wyposażenia pojazdu. Niepokojące jest, to kiedy jest on zbyt zużyte, ale też byt nowe, wówczas ktoś mógł je specjalne wymienić, aby ukryć znaczny przebieg danego modelu. Sprawdzanie auta przed zakupemnie może też obejść się bez oglądania podwozia. Należy zwrócić uwagę na oznaki rdzy, jak i wycieków z silnika i pod samochodem. Jeśli chcesz sprawdzić pojazd w województwie mazowieckim, ale także w Łodzi, możesz skorzystać z polecanych niżej usług. Więcej informacji znajdziesz na https://irzeczoznawca.com/.

Sprawdzenie pojazdu przez rzeczoznawcę samochodowego

Nie musisz wcale samodzielnie sprawdzać pojazdu, gdyż możesz skorzystać z usług firmy sprawdzającej auta przed zakupem. Tym zadaniem zajmuje się rzeczoznawca samochodowy. Specjalista z rozległą wiedzą jest w stanie w sposób rzetelny sprawdzić auto od strony technicznej i udzielić eksperckiej porady. Co ważne, zapewnia on obiektywne wsparcie podczas zakupu pojazdu. Może doradzić bądź odradzić zakup konkretnego egzemplarza. Osoba zajmująca się sprawdzaniem aut przed zakupem w Warszawie i innych miastach wykonuje takie czynności jak na przykład:

 • pomiar grubości powłoki lakierniczej,
 • oględziny komory silnikowej i podwozia samochodu,
 • sprawdzenie sprawności układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia,
 • sprawdzenie tapicerki,
 • sprawdzenie uszkodzeń kokpitu
  oraz bagażnika,
 • sprawdzenie działania elementów
  wyposażenia,
 • sprawdzenie pracy silnika oraz
  oględziny komory,
 • sprawdzenie stopnia zużycia poszczególnych podzespołów auta,
 • weryfikacja sprawności amortyzatorów,
 • sprawdzenie szyb,
 • pomiar szczelin,
 • sprawdzenie świateł,
 • ocena oraz sprawdzenie felg i opon,
 • dokumentacja uszkodzeń.

Sprawdzanie auta przed kupnem- czy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy samochodowego?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy wydatek na rzeczoznawcę samochodowego jest dobrym rozwiązaniem? Warto pamiętać, że zakup pojazdu używanego jest zawsze ryzykiem. Niestety jego niewystarczające sprawdzenie może nieść ze sobą dosyć poważne konsekwencje. Przede wszystkim wiąże się ze wcześniej niepoznanymi usterkami, zużytymi częściami i elementami, które trzeba wymienić. Oczywiście, może to pochłonąć dużo środków finansowych. Właśnie dlatego skorzystanie z usług rzeczoznawcy samochodowego jest opłacalną opcją. Dzięki specjaliście, który gruntownie sprawdzi pojazd można uniknąć późniejszych ogromnych wydatków. Inną zaletą skorzystania z takich usług jest to, że nie musisz wcale jechać wiele kilometrów, aby obejrzeć dany model auta. Rzeczoznawca samochodowy pozwala na bezpieczny zakup pojazdu, z dobrze znanym stanem technicznym, z którego na pewno będziesz zadowolony.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły