Aktualności Ciekawostki

Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego?

Jak wybrać dobrego mechanika samochodowego?

Odnalezienie dobrego mechanika samochodowego bardzo często stanowi dla kierowców ogromne wyzwanie. Zdaje się, że sytuacja jest najbardziej skomplikowana w dużych miastach, jak np. Warszawa, gdzie mechanika samochodowa stanowi bardzo rozwiniętą branżę, co oznacza po prostu tyle, że w stolicy działa bardzo wiele warsztatów. Jak w gąszczu ofert odnaleźć tę godną zaufania? Oto krótki poradnik!

Opinie i komentarze

            W przypadku poszukiwania dobrego mechanika pierwszym i najbardziej oczywistym krokiem jest zasięgnięcie opinii innych kierowców – tak członków rodziny i znajomych, jak i internautów dzielących się wrażeniami z zakresu korzystania z usług warsztatów samochodowych za pośrednictwem różnego rodzaju witryn internetowych. Za opinie i oceny najbardziej wiarygodne uznaje się najczęściej te wystawiane przez osoby nam bliskie – nie podejrzewamy ich przecież o wprowadzanie nas w błąd. Warto jednak pamiętać, że poszukiwanie informacji o warsztatach w Internecie jest równie dobrym pomysłem. w większości przypadków zamieszczane przez kierowców opinie są wiarygodne i miarodajne. Medium, jakim jest internetowa sieć, pozwala nam również na zdobycie znacznie większej ilości informacji.

Zobacz również:  Brunetki, blondynki, wszystkie dziewczynki SEMY

Kontakt telefoniczny

            Po dokonaniu wstępnego wyboru warsztatów, którym chcielibyśmy powierzyć naprawę naszego samochodu, warto do nich zatelefonować. Rozmowa z mechanikiem okazuje się być bowiem dość dobrym sposobem na sprawdzenie jego profesjonalizmu, a niekiedy nawet uczciwości. Podczas rozmowy z mechanikiem zwracajmy uwagę na to, czy mówi pewnie, czy wie, o czym mówi, czy jest w stanie oszacować koszty naprawy, czy jest w stanie umówić się z nami na konkretny dzień i godzinę w celu postawienia diagnozy etc. Krótko mówiąc, pamiętajmy, że dobry i kompetentny mechanik samochodowy robić będzie równie dobre wrażenie.

Dodatkowe wskazówki

            Profesjonalna rozmowa telefoniczna i pozytywne opinie to nie wszystko. Z pewnością znajdziemy bowiem wiele warsztatów, które przechodzą te dwa pierwsze „testy”. Jak więc podjąć ostateczną decyzję? Kamil Sieradzki, mechanik z mobilnego warsztatu samochodowego i pomocy drogowej Besthol, odpowiada: „Podczas wyboru warsztatu samochodowego, któremu Kierowca chce przekazać samochód, warto sprawdzić, czy pracujący w nim mechanicy są w stanie przeprowadzić wstępną diagnozę usterki i przygotować pełną wycenę naprawy przed jej rozpoczęciem. Dzięki temu Klient czuje się pewnie, ponieważ nie zaskoczą go niespodziewane koszty. Warto również zapytać o protokół przyjęcia auta do naprawy – jeśli warsztat takich dokumentów nie przekazuje lub przekazuje niechętnie, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Osobiście polecam również warsztaty mobilne czy te, które oferują usługi z zakresu pomocy drogowej. Nigdy nie wiadomo, kiedy przydarzy się nam jakaś usterka na drodze, stąd dobrze jest mieć już sprawdzony warsztat, któremu z czystym sumieniem i spokojem ducha powierzymy naprawę w bardziej ekstremalnych okolicznościach. Jest to bardzo ważne szczególnie w dużych miastach (jednym z nich jest oczywiście Warszawa). Mechanika samochodowa musi iść z duchem czasu, stąd warto wybierać warsztaty, które to rozumieją.”

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły