Aktualności Ciekawostki

Tani Ford Transit – gdzie kupić go bezpiecznie i bez przepłacania?

Ford Transit jest obecnie jednym z najpopularniejszych samochodów dostawczych na całym świecie. Produkowany już od wielu lat, obecnie w sprzedaży znajduje się już w kolejnej z rzędu generacji – unowocześnionej, gwarantującej większą ekonomię spalanie, lepsze osiągi i bezpieczeństwo. Nie każdy przedsiębiorca potrzebujący dostawczaka jest jednak w stanie pozwolić sobie na kupno nowego Transita prosto z salonu. Wtedy wybór pada na auta używane. Jak podjąć dobrą decyzję?

Zakupienie używanego samochodu często może być jak rosyjska ruletka. Nigdy tak naprawdę nie wiemy, na jakie auto trafimy, ponieważ nie sprzedawca może zataić pewne informacje na temat jego rzeczywistego stanu technicznego czy też może po prostu nie zdawać sobie z nich sprawy. Dlatego też każdy, kto chce kupić auto z drugiej ręki, musi mieć oczy dookoła głowy – kupienie auta u oszusta nie jest wcale takie rzadkie, jak myślimy.

Gdzie szukać aut używanych?

Większość poszukiwaczy aut z drugiej ręki zagląda na strony internetowe. Na różnych portalach ogłoszeniowych możemy wtedy znaleźć oferty praktycznie z całego kraju. Wystawiają je zarówno profesjonalni handlarze czy komisy, jak i prywatni właściciele. Możemy też wybrać się na giełdy i do komisów osobiście. Musimy jednak pamiętać o tym, by do ogłoszeń podchodzić z rezerwą, zwłaszcza gdy auto jest sprowadzane z zagranicy.

Oczywiście, najlepiej znać się na samochodach i wiedzieć, na co patrzeć przy sprawdzaniu pojazdu. Z drugiej jednak strony nie każdy z nas ma takie przygotowanie. Możemy wtedy poprosić znajomych, możemy też skorzystać z usług specjalnych firm, które za około 200 złotych bardzo dokładnie sprawdzą auto przed zakupem. To pozwoli nam na zmniejszenie ryzyka przy zakupie.

Po używane auto także do dealera

Nie każdy z nas wie, że po auto takie jak Ford Transit w Warszawie czy w innym mieście możemy wybrać się też do salonu dealerskiego. Wielu dealerów prowadzi sprzedaż pojazdów z drugiej ręki, na przykład poleasingowych czy oddanych w rozliczeniu. Kupno auta w salonie ma wiele zalet – możemy zapoznać się z jego dokładnym stanem technicznym, wybrać się na jazdę próbną, a ponadto otrzymać na niego gwarancję. Na miejscu możemy też skorzystać z szerokiej gamy usług finansowych – leasing, kredyty.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły