grudzień 8, 2022
Aktualności Filmy

Mini na 2011 rok

Mini 2011MY – Wprowadzenie do sprzedaży modelu Countryman, skłoniło zarząd firmy do delikatnego odświeżenia pozostałej części parku maszyn.

Egzemplarze pofaceliftingowe rozpoznamy po przemodelowanym zderzaku i masce – opracowane tak aby zwiększyć bezpieczeństwo przechodniów – nowych elementach świetlnych w reflektorach oraz zmodyfikowanych bocznych kierunkowskazach. Z tyłu zaś, zwrócimy uwagę na przeprojektowany zderzak i lampy korzystające z technologii LED. Dopełnieniem całości są oryginalne lakiery i nowe wzory aluminiowych felg.

Zasiadając na przednim fotelu, dostrzeżemy odmienne przełączniki konsoli centralnej, bardziej mięsistą kierownicę, a także nowe kolory tapicerek oraz wykończenia wnętrza.

W gamie jednostek napędowych także doczekaliśmy się ewolucji. Dieslowską jednostkę 1.6 koncernu PSA, zastąpił motor o tej samej pojemności, lecz pochodzący z magazynów BMW. Dzięki turbosprężarce o zmiennej geometrii łopatek, bezpośredniemu wtryskowi paliwa i systemowi Common Rail, agregat produkuje 90 KM i 215 Nm lub 112 KM mocy i 270 Nm momentu obrotowego. Osiągi One i Cooper D Hatchback to odpowiednio 11,4 s i 9,7 sekundy do setki oraz 185 i 198 km/h prędkości maksymalnej. Co ciekawe, bez względu na wyniki, średnie zużycie oleju napędowego to 3,8 litra na 100 km/h.

Mini 2011MY pojawi się w sprzedaży we wrześniu.


Wideo:

[Źródło: Carscoop.blogspot.com, Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły