marzec 23, 2023
Aktualności Auta Sportowe Lamborghini Targi

Lamborghini Gallardo Spyder Performante

Lamborghini Gallardo Spyder Performante – Brakowało wam odkrytej wersji Gallardo Superleggera? Na salonie w Los Angeles wasze pragnienia nabrały realnych kształtów. Panie i Panowie. Oto Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante.

Samochód wyróżnia się przemodelowanym przodem, masywniejszymi progami, zmodyfikowanym dyfuzorem i 19” felgami, wypełnionymi gumową mieszanką Pirelli P-Zero Corsa. Nie zabraknie także tradycyjnego, miękkiego dachu.

Mimo przeraźliwej walki o każdy kilogram masy na pokładzie znajdziemy i automatyczną klimatyzację i elektrycznie sterowane szyby. Oczywiście, nie obyło się bez ultralekkich foteli i ogromu włókna karbonizowanego.

1485-kilogramowy pojazd (65 kg mniej niż LP 560-4 Spyder) otrzymał znaną jednostkę 5.2 V10 o mocy 570 KM i 540 Nm momentu obrotowego. Cztery, napędzane koła pchają Spydera Performante do pierwszej setki w 3,9 sekundy i pozwalają mknąć maksymalnie z prędkością 324 km/h. Do przeniesienia napędu użyto zautomatyzowanej skrzyni e-gear.


Galeria Live:

[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły