wrzesień 29, 2023
Aktualności Ciekawostki

Jak znaleźć najlepszy kredyt samochodowy?

Potrzebujesz nowego samochodu, który zamierzasz sfinansować kredytem? Zanim skorzystasz z przypadkowej oferty, porównaj dostępne możliwości. Sprawdź, jak wybrać najlepszy kredyt samochodowy, by nie przepłacić.

Polacy chętnie finansują zakup nowych pojazdów kredytem. W ten sposób mogą zachować płynność finansową, ponieważ miesięczne raty nie stanowią nadmiernego obciążenia domowego budżetu. Warto jednak poświęcić chwilę na porównanie ofert, co pozwoli sporo zaoszczędzić.

Najlepszy kredyt samochodowy, czyli jaki?

Trudno tutaj o uogólnienie, ponieważ każdy człowiek może mieć inną definicję „najlepszego” – szczególnie w odniesieniu do produktów bankowych. W przypadku kredytów samochodowych można jednak wskazać kilka czynników, które pozwalają wybrać najlepszą opcję.

  • Przystępne RRSO

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) to parametr, który uwzględnia nie tylko odsetki, ale również koszty pozaodsetkowe. Pozwala zatem oszacować całkowitą kwotę zobowiązania do spłaty. Stanowi więc bardziej wiarygodną informacje o kosztach w porównaniu z oprocentowaniem nominalnym.

  • Niskie raty

Niskie miesięczne raty można uzyskać m.in. poprzez wydłużenie okresu kredytowania lub uiszczenie wysokiego wkładu własnego. Istnieją jednak tzw. kredyty balonowe, w których raty są niskie – niższe nawet o 40% w porównaniu ze standardową ofertą. Dzięki temu miesięczne zobowiązanie nie stanowi większego obciążenia domowych finansów.

  • Możliwość cyklicznej wymiany pojazdów

Coraz więcej Polaków przekonuje się do tego, by tylko użytkować samochody. Dlatego warto zwrócić uwagę na możliwość wymiany pojazdu po 3-4 latach – bez konieczności angażowania środków własnych. Pozwoli to korzystać z auta będącego stale na gwarancji producenta, co przekłada się na niskie i przewidywalne koszty przez cały okres kredytowania.

  • Minimum formalności

Najlepszy kredyt samochodowy powinien być dostępny przy minimum formalności. Sprowadza się to do przedstawienia np. oświadczenia o wysokości osiąganych dochodów. Dzięki temu czas oczekiwania na decyzję kredytową jest znacznie krótszy.

Wszystkie wyżej wymienione kryteria spełnia m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w Toyota Banku (RRSO 8,41%). Został okrzyknięty jako najlepszy kredyt samochodowy według rankingu Comperia.  Jego wyróżnikiem jest:

  • niska miesięczna rata,
  • niski wkład własny – od 10% wartości samochodu,
  • przystępne RRSO – tylko 8,41%,
  • gwarancja odkupu auta od dealera,
  • brak dodatkowych kosztów,
  • możliwość dopełnienia formalności bezpośrednio w salonie samochodowym.

Pamiętaj, by kredyty samochodowe porównać pod kątem wielu parametrów. Dzięki temu uda się sfinansować pojazd na korzystnych warunkach – dopasowanych do potrzeb i oczekiwań.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły