wrzesień 29, 2023
Aktualności Auta Sportowe Subaru

Jeszcze mocniejsza Impreza – R205

Impreza WRX STI R205 – Subaru znane jest z zamiłowania do superszybkich, supermocnych i superlimitowanych edycji swoich pojazdów. Najświeższą z propozycji jest Impreza WRX STI R205. Niestety, dostępna wyłącznie z kierownicą po prawej stronie.

R205 kontynuuje tradycję specjalnych Imprez określanych mianem „Road Sport”. Bazująca na Spec C, dwieściepiątka otrzymała czarny grill z oznaczeniem serii, przedni i tylny dyfuzor oraz zestaw spojlerów w tym ten nad tylną szybą. Pod nadkola wpasowano unikalne 18-calowe felgi z oponami Bridgestone Potenza RE070 o rozmiarze 245/40. Aluminiowe obręcze skrywają komponenty usprawnionego układu hamulcowego Brembo z ponacinanymi tarczami i sześcioma tłoczkami z przodu a czterema na tylnej osi.
Wnętrze okraszono okolicznościową tabliczką z kolejnym numerem egzemplarza oraz aluminiowymi listwami na progach.
Pod maską drzemie 320 KM/6400 obr./min, generowane przez turbodoładowaną jednostkę typu boxer o pojemności dwóch litrów. Wynoszący 431 Nm maksymalny moment obrotowy, dostępny jest przy 4000 obrotach na minutę.
Koszt takiej „zabawki” to w przeliczeniu 33,832€. Światło dzienne ujrzy jedynie 400 sztuk Subaru Imprezy WRX STI R205.

Źródło: Auto-Blog.pl

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły