marzec 5, 2024
Aktualności Auta Sportowe Lamborghini

Lamborghini Aventador z napędem hybrydowym

Nowe Lamborghini Aventador będzie z napędem hybrydowym typu plug-in.Wszystkie marki muszą spełniać restrykcyjne wymagania dotyczące norm emisji spalin. Dlatego Lamborghini musi znaleźć rozwiązanie.  Lamborghini ma połączyć duże, wysokoobrotowe silniki z systemami hybrydowymi. „Musimy wziąć pod uwagę zużycie paliwa i emisje, i tak dalej”, powiedział szef marki Maurizio Reggiani. „Jestem przekonany, że silnik wolnossący w połączeniu z układem hybrydowym może być właściwą odpowiedzią na super samochód sportowy przyszłości”.

Poza hybrydami Reggiani wierzy, że Lamborghini w końcu dotrze do pojazdów elektrycznych, ale nie spodziewa się ich w najbliższym czasie. „Oczywiste jest, że przyszłość będzie hybrydowa, a potem będzie elektryczne Lamborghini. Ile fal hybrydowych będzie potrzebnych jest trudne do przewidzenia, ale wiem, że wcześniej czy później będzie to energia elektryczna. „

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.