grudzień 5, 2022

lamborghini-gallardo-lp-560-4.jpg

Lamborghini Gallardo LP 560 4 – sportowy samochód roku według magazynu CA. Jurorzy stwierdzili, że włoski supersamochód jest autem o specjalnym wyglądzie i w prowadzeniu. Zdaniem dziennikarzy specjalny także jest fakt jego posiadania. Warto dodać, że magazyn CAR skupia się przede wszystkich na emocjach i wrażeniach, jakich dostarczają pojazdy, pozostawiając ocenę suchych danych technicznych oraz rozwiązań konstrukcyjnych konkurencji.

Pierwszą setkę „biały byk” osiąga po 3,7s. Tak szybki start jest zasługą jednostki napędowej V10, której wartość mocy zawarta jest w nazwie modelu i wynosi 560 KM (zagadkowe „4”, to informacja o napędzie, a LP – longitudinale posteriore – to ułożenie silnika wzdłużnie z tyłu). Pojemność „serca” to 5,2 litra, a maksymalny moment obrotowy stoi na poziomie 540 Nm. LP 560-4 może również pochwalić się genialną skrzynią biegów i poprawionym systemem E-Gear (system zmiany biegów łopatkami), który działa teraz o 40 proc. szybciej, a ponadto o 18 proc. mniejszym od Gallardo spalaniem (przy większej o 40 koni mocy). Zawieszenie jest kolejnym dowodem przewagi nad starszym bratem. Zostało utwardzone umożliwiając tym samym szybsze pokonywanie zakrętów. 

lamborghini-gallardo-lp560-4-2.jpg

Bazą dla powstania Gallargo LP 560-4 jest jego starszy brat, czyli zwykłe Gallardo, które było również podstawą dla 530-konnej Superleggery. Wydawać by się mogło, że na pozór niewielkie zmiany nie wnoszą nic do auta prócz powiewu świeżości. Zasadniczo tak właśnie jest, ale LP-560-4 jest wyjątkiem od reguły. Skrócenie i zwężenie przednich lamp oraz wyposażenie ich w diody ułożone w kształt litery „Y” (ten sam motyw wykorzystano z tyłu), zupełnie zmieniło „spojrzenie” byka z Santa Agaty. Jest ono teraz bardziej agresywne.

epcp_0805_03_zlamborghini_gallardo_lp_560_4inside_view_cockpit.jpg

Również tylne reflektory zostały zmienione i to w zdecydowanie większym stopniu niż te z przodu. Nie nachodzą już na górną krawędź nadwozia i są dłuższe, dzięki czemu auto wydaje się niższe i szersze. Ponadto auto wyposażono w cztery końcówki wydechu. Te skromne zabiegi sprawiły, że LP 560-4 wygląda bardzo groźnie i wyraźnie różni się od zwykłego Gallardo. Zaprezentowany w Genewie model miał piękny biały lakier i ogromne czarne felgi, za którymi znalazły się ośmiotłoczkowe zaciski renomowanej firmy Brembo umożliwiające wyhamowanie auta z maksymalnej prędkości wynoszącej 325km/h.

epcp_0805_04_zlamborghini_gallardo_lp_560_4rear_side_quarter_view.jpg

Filmy video Lamborghini Gallardo LP 560 4:

https://www.youtube.com/watch?v=

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. fajne auto lepsze od popszedniego galardo tylne lampy węższe to mi sie podoba

Komentarz są wyłączone.