styczeń 27, 2023

Zaprezentowano nowe Lamborghini Urus – super sportowy SUV. Z zewnątrz oczywiście starano się zachować oryginalny agresywny styl z innych modeli. Sportowy styl prezentuje się podobnie do BMW X6 M i Porsche Cayenne. Oczywiście nie jest to terenówka, a raczej luksusowa limuzyna z dużym prześwitem i napędem na cztery koła.

Lamborghini Urus ma silnik V8 podwójnie doładowany o mocy 650 KM i 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przyspiesza od 0 do 100km.h w 3,6 s, druga setka to kwestia 12,8 s, a v-max przy 305 km/h.

Aby obniżyć masę, w konstrukcji nadwozia Lamborghini Urus pojawi się wiele elementów z włókna węglowego, a wiele elementów zawieszenia będzie wykonanych z aluminium. Podobnie jak Aventador S, auto jest wyposażone w system tylnych kół skrętnych, który ma znacząco poprawić prowadzenie i stabilność SUV-a.

Kierowca będzie mógł wybrać jeden z sześciu trybów jazdy: Strada, Sport, Corsa, Neve (śnieg), Terra (offroad), Sabbia (piasek) i tryb Ego, w którym kierowca sam może dobrać wszystkie parametry.

Lamborghini Urus zapewne będzie się dobrze sprzedawał jak inne modne SUV-y.

http://www.youtube.com/watch?v=fp3ov0b3RNg

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Nie pomyślałbym o tym, że Lamborghini będzie produkowało SUV’y. Chociaż w sumie dlaczego nie skoro Porsche produkuje je od dawna. To może umówi się Pan na jakąś jazdę testową tym nowym byczkiem? 😉

Komentarz są wyłączone.