lipiec 24, 2024
Aktualności Auta Sportowe Lexus Super Samochody

Lexus LFA Nurburgring Edition

Lexus LFA Nurburgring Edition – Wyśmienite wyniki notowane na Północnej Pętli toru Nurburgring, musiały zostać zaakcentowane. Stanowiące dziesięć procent ogólnej produkcji LFA, pięćdziesiąt egzemplarzy serii Nurburgring Edition jest absolutnie unikalnym, supersportowym środkiem lokomocji, przeznaczonym na tory wyścigowe.

Aby tego dokonać musiano pozbyć się kilkudziesięciu kilogramów z nadwozia. Sprawę załatwiło włókno węglowe wzmocnione plastikiem (CFRP), obecne we wszystkich spojlerach. Dodatkowym elementem poprawiającym przyczepność okazało się obniżone o 10 mm zawieszenie oraz specjalne felgi, obute w wyczynowe ogumienie.

Matowoczarne, czarne, białe lub pomarańczowe Nurburgring Edition, cechuje się karbonowo-alcantarowymi kubłami, a także konsolą centralną z włókna karbonizowanego.

Dziesięciocylindrowy agregat z pojemności 4.8-litra uzyskuje moc 570 KM wraz z 480 Nm momentu obrotowego, uzyskiwanego przy 7000 obrotów na minutę. Osiągane czasy i prędkości są tożsame z wydaniem seryjnym: 3,7 s./0-100 km/h i 325 km/h v-max.

[nggallery id=1491]
[Źródło: GTSpirit.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły