Aktualności Marki McLaren

McLaren P1 – oficjalne dane techniczne i osiągi

McLaren ogłosił oficjalną specyfikację najnowszego supersamochodu P1. Model powstał na bazie MP4-12C, przy budowie auta wykorzystano włókno węglowe oraz aluminium dzięki czemu waży 1300 kg. Superauto napędza silnik V8 o pojemności 3,8 litra produkujący 916 KM i 900 Nm momentu obrotowego, który współpracuje z siedmiobiegową skrzynią z podwójnym sprzęgłem przekazującą napęd na tył.

McLaren P1 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, a do 200 km/h w 6,8 sekundy. 300km/h na liczniku zobaczymy po upływie 16,5 sekundy, co jest o 5,5 sekundy szybciej niż McLaren F1. Prędkość maksymalna P1 wynosi 350 km/h.  Co ciekawe McLaren P1 potrafi także pokonać 11 km wyłącznie na energii elektrycznej, gdyż oprócz silnika benzynowego został dodany silnik elektryczny.

Oficjalna wersja ma zmieniony lakier z pomarańczowego na żółty. Prawie wszystkie 375 sztuk tego modelu zostało już sprzedanych. Cena rozpoczyna się od ok. 1,2 mln dolarów (3,7 mln zł).

Invalid Displayed Gallery

Jay Leno jest znany jako kolekcjoner samochodów i motocykli testował już McLarena P1 na torze wyścigowym. Jak to wyglądało możecie zobaczyć na poniższym video.

McLaren P1 – oficjalne dane techniczne i osiągi
Oceń ten artykuł

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Woow, potrafi przejechać 11 km wyłącznie na energii elektrycznej i to pewnie przy delikatnej jeździe. Po co ładować silniki elektryczne do takich maszyn. Z drugiej strony jestem pod wielkim wrażeniem, że z silnika 3.8 wyciągnięto ponad 900KM – n.i.e.s.a.m.o.w.i.t.e

Komentarz są wyłączone.