styczeń 27, 2023
Aktualności Marki McLaren

McLaren P1 – oficjalne dane techniczne i osiągi

1st-mclaren-p1

McLaren ogłosił oficjalną specyfikację najnowszego supersamochodu P1. Model powstał na bazie MP4-12C, przy budowie auta wykorzystano włókno węglowe oraz aluminium dzięki czemu waży 1300 kg. Superauto napędza silnik V8 o pojemności 3,8 litra produkujący 916 KM i 900 Nm momentu obrotowego, który współpracuje z siedmiobiegową skrzynią z podwójnym sprzęgłem przekazującą napęd na tył.

McLaren P1 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy, a do 200 km/h w 6,8 sekundy. 300km/h na liczniku zobaczymy po upływie 16,5 sekundy, co jest o 5,5 sekundy szybciej niż McLaren F1. Prędkość maksymalna P1 wynosi 350 km/h.  Co ciekawe McLaren P1 potrafi także pokonać 11 km wyłącznie na energii elektrycznej, gdyż oprócz silnika benzynowego został dodany silnik elektryczny.

Oficjalna wersja ma zmieniony lakier z pomarańczowego na żółty. Prawie wszystkie 375 sztuk tego modelu zostało już sprzedanych. Cena rozpoczyna się od ok. 1,2 mln dolarów (3,7 mln zł).

Jay Leno jest znany jako kolekcjoner samochodów i motocykli testował już McLarena P1 na torze wyścigowym. Jak to wyglądało możecie zobaczyć na poniższym video.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Woow, potrafi przejechać 11 km wyłącznie na energii elektrycznej i to pewnie przy delikatnej jeździe. Po co ładować silniki elektryczne do takich maszyn. Z drugiej strony jestem pod wielkim wrażeniem, że z silnika 3.8 wyciągnięto ponad 900KM – n.i.e.s.a.m.o.w.i.t.e

Komentarz są wyłączone.