luty 21, 2024
Aktualności Luksusowe Marki

Mercedes CLS Grand Edition

Mercedes CLS Grand Edition

Mercedes CLS Grand Edition – ten luksusowy samochód zapowiadany był już od początku roku. Teraz producent przedstawił ceny modelu – najtańsza wersja ma kosztować 48 445 funtów . CLS Grand Edition dostępny będzie z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru. Podstawowa to 231-konny silnik natomiast topowa wersja, czyli CLS 350 CGI otrzyma 292-konną jednostkę napędową, charakteryzującą się niewielkim średnim zużyciem paliwa, wynoszącym jedyne 9,1litrów na 100 km.

CLS stawia na styl dlatego w odmianie Grand Edition auto zostało pomalowane specjalnym lakierem o nazwie „design magno platinum”. Wyróżnia się on dwiema cechami – jest matowy i podobno niesłychanie odporny na wszelkie zarysowania. Podobnie, jak nadwozie, także i obramowanie dookoła osłony chłodnicy z wielkim znaczkiem Mercedesa pośrodku, pomalowane zostały tym lakierem.

Specjalna wersja Mercedesa CLS została postawiona na 18-calowych felgach AMG. Trafiły na nie opony w rozmiarach 245/40 R 18 (przód) oraz 275/35 R 18 (tył).  Do wyboru będzie pięć kolorów nadwozia: obsidian black, iridium silver, karneol red czy też flint grey. Wnętrze samochodu także zostało zmodyfikowane. Fotele pokryte są ciemnobrązową skórą, natomiast tam, gdzie to możliwe zastosowano drewniane elementy. Z takiego materiału wykonane są m.in. gałka zmiany biegów, czy też, częściowo, kierownica. W standardzie znajdą się biksenonowe reflektory z funkcją doświetlania zakrętów i wiele innych elementów wpływających na podniesienie komfortu i bezpieczeństwa jazdy.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły