wrzesień 27, 2023
Aktualności Mercedes

Mercedes X-Class – nowy pickup premium

Mercedes klasy X – nowy pickup premium został zaprezentowany oficjalnie i podobnie jak Renault Alaskan, zostanie zbudowany na bazie Nissan Navara, który rok temu zgarnął prestiżową nagrodę dla Pickupa Roku. Mercedes będzie dużo bardziej luksusowy, ale nadal zapewni dobre właściwości terenowe. W kabinie Mercedesa znajdziemy dużo lepsze materiały wykończeniowe oraz bogatsze wyposażenie.

Na pace będzie można przewieźć 1,1 tony, a klasa X bez problemu przeciągnie na przyczepie 3,5 tony.

Mercedes X-Class napędzają silniki Diesla 220d (161bhp) i 250d (188bhp) używają tego samego 2,3-litrowego silnika w wersji pojedynczej i podwójnej turbodoładowanej. Obydwa silniki wyposażone są w sześciobiegową, manualną skrzynię biegów, ale siedmio-biegowa automatyczna jest oferowana jako opcja na silniku o większej mocy.

W przyszłym roku do silników dołączy silnik wysokoprężny V6, oferujący 255 KM i sprzęgnięty z ciągłym napędem na cztery koła.

” order_by=”imagedate” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły