marzec 5, 2024
Aktualności Filmy Targi

Mini Rocketman

Mini Rocketman – Pod przewodnictwem BMW, Mini tworzy kolejne modele, jednak prawdziwego Mini jak dotąd nie ujrzeliśmy. Przymiotnik prawdziwy odnoszę do maleńkiego samochodu dla „ludu pracującego miast i wsi”.

Koncepcja Rocketmana ma właśnie na tym polegać. Przy długości samochodu segmentu A (3,41 metra), mały Miniak rozgramia konkurentów szerokością (1,9 metra). Trzydrzwiowe (oryginalne zamocowanie przednich drzwi i dwuczęściowa klapa bagażnika) nadwozie, w kolorze Bermuda Grey, ma gwarantować godziwe (czy skóra i Alcantara są wystarczająco godziwe?) warunki podróży dla trzech dorosłych i dziecka. Najmłodszym spodoba się panoramiczny, szklany dach z iluminacjami optycznymi, starsi docenią zaś LED-owe oświetlenie oraz osiemnastocalowe obręcze.

Deska rozdzielcza zasługuje na osobny akapit. To prawdziwy raj dla gadżeciarzy. Trackball w kierownicy sterujący rozbudowanym, do granic możliwości, zestawem multimedialnym. Co najciekawsze, istnieje możliwość demontażu skrzyneczki i połączenie jej z komputerem domowym (mapy do nawigacji, ulubiona muzyka, książka telefoniczna itp.).

Co kryje się pod maską? Nie wiemy. Producent chwali się jedynie, że Rocketman zużywa średnio trzy litry benzyny na sto kilometrów.

[nggallery id=1495]
Wideo 1:

Wideo 2:

Wideo 3:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły