luty 21, 2024

MTM R8 V10 BiTurbo – Do otwarcia bram kompleksu Palexpo w Genewie pozostały trzy dni, a więc siedemdziesiąt dwie godziny. W milionach głów i serc wzbiera ta przyjemna fala, która towarzyszy człowiekowi, podczas rozpakowywania prezentów wszelakich.

Motoren Technik Mayer przyprowadzi m.in. upakowane (mocą, dodatkami stylistycznymi) R8 V10 BiTurbo. Gdy w pełnym słońcu olśni nas chromowana powłoka karoserii, możemy nie dostrzec spojlera zderzakowego, mimo to tylne skrzydło namierzymy od razu. Równie interesująco prezentują się dziewięcioramienne, 20” felgi z oponami Michelin PS2. Mówi się także o ośmiotłoczkowych zaciskach hamulcowych, nasadzonych na tarcze o nieujawnionej średnicy.

Zaopatrzona w dwie turbosprężarki, widlasta jednostka o dziesięciu cylindrach generuje moc 777 KM oraz moment obrotowy rzędu 888 Nm. Założenia prędkości maksymalnej przewidują 360 km/h, jednakże MotorVision.de twierdzi, że 347,6 km/h to maksimum jakie – na chwilę obecną – udało się wykrzesać z R8 V10 BiTurbo.

[nggallery id=1502]
Mała zapowiedź wystawy:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły