wrzesień 29, 2023
Aktualności

Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?

Zakup samochodu to często bardzo ważna życiowa decyzja. W końcu zakup pojazdu nie należy do tanich inwestycji, a nasze auta wykorzystujemy zarówno do dojazdu do pracy jak i ułatwiania sobie wielu życiowych czynności. Nie mówiąc już o tych osobach, którym pojazd niezbędny jest do prowadzenia swojej działalności.

Dlatego przed zakupem używanego samochodu powinniśmy zastanowić się, co jest dla nas najważniejsze w wyborze,  tak, by wymarzony pojazd nie tylko ładnie się prezentował, ale również był funkcjonalny i służył nam przez lata.

Jak znaleźć auto dopasowane do naszych potrzeb?

Szukając samochodu, możemy natknąć się na wiele serwisów, auto dealerów oraz ogłoszeń, które proponują sprzedaż samochodu. Często jednak konkretny model, który jest oferowany za interesującą nas cenę, nie spełnia wszystkich naszych wymagań. Przed podjęciem decyzji o zakupie auta powinniśmy zwrócić uwagę na jego parametry takie jak koszty eksploatacji, parametry techniczne, przebieg, a także rocznik. Najlepszym pomysłem jest poszukiwanie naszego nowego samochodu w miejscu, które oferuje bardzo szeroki wybór pojazdów wielu marek i w różnych wariantach cenowych. Takim miejscem jest Pokato.pl, które oferuje darmowe ogłoszenia samochody nowe i używane. W serwisie Pokato.pl mamy dostęp do wszelkiego rodzaju pojazdów, które powinny spełnić oczekiwania każdego, nawet najbardziej wybrednego kierowcy.

Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniu sprzedaży samochodu

Pierwszą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jest sama treść ogłoszenia sprzedaży samochodu. Warto docenić tych sprzedawców, którzy już na etapie ogłoszenia dają jasną i czytelną informację dotyczącą wszelkich mankamentów pojazdu. Jeżeli ogłoszenie ma wydźwięk nazbyt pozytywny, a samochód jest reklamowany takimi hasłami jak 100% oryginalne, bezwypadkowe auto z Niemiec, powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza. Tak samo powinniśmy zareagować w momencie, gdy cena pozornie dobrego samochodu jest nazbyt niska, a sprzedawca bardzo naciska na jak najszybszą sprzedaż samochodu. Kupno auta to duża inwestycja i nie powinniśmy się z nią śpieszyć.

Jak przygotować się do oględzin samochodu

Kolejnym etapem są oględziny samochodu. W tym aspekcie przyda się wiedza praktyczna lub pomoc kogoś obeznanego w temacie. W ciągu krótkiego spotkania, podczas którego naszym zadaniem jest weryfikacja stanu samochodu, z łatwością możemy pominąć jakiś element, który z punktu widzenia kupca jest istotnym mankamentem pojazdu. Podczas oględzin samochodu szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na stan karoserii. To ona bez wątpienia potwierdzi bezwypadkowość samochodu. Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak zderzaki czy szyby, które wymieniane, mogą być podstawą do podejrzeń o potencjalnej kolizji, która została przez sprzedającego pominięta. Kolejnym ważnym punktem oględzin jest serce samochodu, czyli silnik. Powinniśmy zwrócić uwagę na jakość oleju silnikowego, pracę uruchomionego silnika. Warto zwrócić uwagę na stan wszystkich płynów eksploatacyjnych. Podczas oględzin samochodu powinniśmy zdecydowanie naciskać na przeprowadzenie jazdy testowej. Wszak samochód ma nam służyć przez kilka lat, dlatego ważne jest, byśmy czuli się w nim dobrze. Jazda testowa potwierdzi również efektywność samochodu podczas jazdy. Ostatnią rzeczą, która definitywnie potwierdzi prawidłowość działania samochodu, jest wizyta w warsztacie, gdzie dokonany zostanie profesjonalny serwis. Po potwierdzeniu przez serwis zdatności samochodu do jazdy nie pozostaje nam nic innego, jak podpisać umowę kupna i cieszyć się swoim nowym samochodem.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły