grudzień 8, 2021
Ciekawostki Luksusowe

Najlepsze limuzyny biznesowe

mercedes_benz-s_class_w221_mp35_pic_38124
Limuzyna jest świetnym środkiem transportu na spotkania biznesowe; z pewnością taki pojazd zrobi wrażenie na kontrahencie, a co więcej – być może zaowocuje to udaną transakcją, nawiązaniem współpracy czy korzystnymi negocjacjami. Mając na uwadze dobro swojej firmy, warto zatem zainwestować w profesjonalny przejazd biznesową limuzyną z kierowcą na zasadzie wynajmu. Pytanie tylko: na jaką markę i model się zdecydować?

Mercedes S-Class W221

Ten niemiecki samochód powstały w 2005 roku charakteryzuje się doskonałymi danymi technicznymi. Charakteryzuje się ogromem możliwych silników, zarówno benzynowych, jak i diesla (nawet do 6.0 V12 AMG biturbo 612 i 630 KM w przypadku benzyny i 4.0 CDI V8 320 KM dla diesla). Kolejną zaletą jest 5 i 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów G-TRONIC oraz typ nadwozia w postaci 4-drzwiowego sedanu. Dodatkowo mieści nawet 90 litrów paliwa, a pojemność bagażnika opiewa aż na 560 litrów.

Zobacz również:  Mansory Panamera Turbo

Mercedes S-Class W222

Niezwykle luksusowy samochód sprzed niespełna dwóch lat. Do wyboru są dwa typy nadwozia: 4-drzwiowy sedan lub 2-drzwiowe coupe. Współczynnik oporu aerodynamicznego nadwozia Cx obniżono do 0,24 lub 0,23 (w zależności od wersji). 7-biegowa automatyczna skrzynia biegów 7G-TRONIC to kolejna cecha dowodząca jego blichtru. Cała karoseria jest wykonana z aluminium. Do oświetlenia wykorzystano wyłącznie diody typu LED. Samochód mieści 70 litrów paliwa, a bagażnik z kolei – 510 litrów.

BMW 7

Limuzyny z tej serii wprowadzono do produkcji w 1977 roku. Występują tylko z nadwoziem sedan. W skład serii 7 wchodzą m.in. następujące samochody:

  • BMW E23 – pierwszy model BMW z serii 7 i jednocześnie najbardziej luksusowy samochód w całej gamie BMW. 4-drzwiowy sedan, 3- lub 4-biegowy automat, pojemność zbiornika paliwa – 85 litrów.
  • BMW E65 – stanowi pierwszy samochód prezentujący nową stylistykę BMW. Jego wygląd, szczególnie tyłu, wzbudzał kontrowersje, toteż nieco stonowano stylistykę tyłu w 2005 roku. 4-drzwiowy sedan, ogrom silników, sterowana w pełni elektronicznie, sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów, innowacyjny system iDrive odpowiadający za GPS, klimatyzację, radio i dostęp do internetu. Pojemność zbiornika paliwa wynosi natomiast 88 litrów.
  • BMW F01 – nowa generacja BMW 7. To pierwszy z modeli BMW, który w nomenklaturze fabrycznej zdobył oznaczenie F. Produkowany nieprzerwanie od 2008 roku. Silniki 6- i 8- cylindrowe, 6- i 8- biegowa automatyczna skrzynia, pojemność bagażnika: 500 litrów.
Zobacz również:  Lamborghini Murcielago LP 670-4 SV

Najlepsze limuzyny biznesowe oferuje współtwórca artykułu – firma transportowa z Warszawy Vip-Service.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Z tych aut wybrałbym jednak W221. Niezawodne, luksusowe auto z pojemnym bagażnikiem.

  2. boguś z m3 says:

    Mercedes S-Class W222 według mnie jest najładniejszym z pośród prezentowanych

Komentarz są wyłączone.