Aktualności

NANOSTERILE – nanotechnologiczna powłoka ochrona wnętrza samochodu

Zdjęcie do artykułu

NANOSTERILE jest to powłoka w sprayu, która tworzy warstwę ochronną nanocząsteczek dwutlenku tytanu (TiO2) i chlorku srebra (AgCl), które są zdolne do niszczenia bakterii, wirusów, pleśni, kurzu, zapachów (w tym tytoniowy), alergenów i lotnych związków organicznych. Wyjątkowa w tej powłoce jest wielkość cząsteczek budujących warstwę – to 2-3 nanometry – najmniejsze jakie do tej pory udało się uzyskać.

logo

ZALETY NANOSTERILE

  • Bakteriobójcze – wszystkie bakterie oraz wirusy w samochodzie są neutralizowane do zjonizowanego H2O i CO2

  • Powietrze będzie również jonizowane i obniży się ilość mikrocząsteczek pyłu w powietrzu.

  • Zabezpieczenie przed pleśnią i grzybem.

  • Redukcja alergenów stworzy lepsze środowisko dla alergików i astmatyków.

  • Wyraźne zmniejszenie ryzyka infekcji przenoszonych w powietrzu drogą kropelkową.

  • Znaczne zmniejszenie ryzyka przenoszenia chorób kontaktowych.

  • Raz zaaplikowany samochód chroni jego użytkowników przez 2 lata, na co producent daje gwarancje.

ZASADA DZIAŁANIA

Usuwanie szkodliwych organicznych substancji chemicznych, wirusów i grzybów działa na zasadzie reakcji fotokatalitycznej. Proces fotokatalizy jest aktywowany pod wpływem światła padającego na powierzchnie, co czyni ją silnie utlenioną. Bakterie i wirusy, które wchodzą w kontakt z taką aktywną powierzchnią, są rozkładane na CO2 i H2O. Aktywność przeciwbakteryjna chlorku srebra nie jest uwarunkowana światłem, tzn. jest aktywna nawet w ciemności. Do rozpoczęcia procesu fotokatalizy nie potrzeba żadnego specjalnego promieniowania, wystarczy światło słoneczne. Dużą zaletą wykorzystania tej technologii jest trwałość warstwy ochronnej, którą gwarantujemy na okres 2 lat. NANOSTERILE w sposób naturalny czyści i dezynfekuje środowisko stale i bez wykorzystania agresywnych chemikaliów. Skuteczność dezynfekcji TiO2 zgodnie z badaniami jest nawet 2 razy większa niż używanego do odkażania chloru i 1,5 razy większa niż dezynfekcja ozonem. Dlatego aplikacji powłoki NANOSTERILE wychodzi o krok w przyszłość rynku motoryzacyjnego przed ozonowaniem samochodów, które niestety potrafi wyrządzić więcej szkód jak pożytku.

fotokataliza

Należy również pamiętać, że samochód zaparkowany w ciągu dnia pod drzewkiem, zawiera 400-800 mg benzenu. Jeśli temperatura na zewnątrz wynosi powyżej 16°C, koncentracja benzenu osiąga nawet 2000-4000 mg. Jest to ponad 40-krotnie więcej, niż norma dopuszczalna. Wsiadając do auta z podniesionymi szybami, ludzie wdychają krytyczną ilość benzenu. Jest to toksyna, atakująca nerki, kości oraz wątrobę. Co gorsza, organizmowi jest bardzo ciężko wydalić tę truciznę. NANOSTERILE zlikwiduje problem benzenu w samochodzie, gdyż będzię go ciągle usuwało.

Aplikacja krok po kroku.

Do poprawnego zaaplikowania potrzebna jest pełna neutralizacja powierzchni. Warstwa nanoszona jest za pomocą specjalnego aplikatora, którym rozpyla się środek równomiernie na aplikowaną powierzchnię. Aplikacje przeprowadzać może tylko osoba specjalnie wyszkolona przez dystrybutora bądź partnera aplikacyjnego.

Do pełnego utwardzenia powierzchni, potrzebne są 24 godziny. Po tym czasie powłoka będzie już pracowała na naszą korzyść przez 2 lata w warunkach normalnych, na co otrzymują państwo gwarancję producenta.

Wyniki Aplikacji

Dla zaprezentowania wyników poniżej przedstawiona została tabela, w której zapisano wyniki testów RLU przed i po aplikacji dwóch aut. RLU oznacza białkowy nalot po bakteriach (potocznie mówiąc – ilość bakterii na cm2).

Auto

Data

Miejsce próby

RLU

Citroen Picasso C4

30.06.2015

Klamka od kierowcy

6594

02.07.2015

Klamka od kierowcy

23

Volvo V40

30.06.2015

Klamka od kierowcy

6125

01.07.2016

Klamka od kierowcy

182

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie http://nanosterile.eu/pl/ bądź przy bezpośrednim kontakcie z głównym przedstawicielem w Polsce, do którego kontakt znajduje się na stronie http://promyczek.dobre-sprzatanie.pl/ .

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Gwarancja działania na 2 lata robi wrażenie. Produkt prezentuje się świetnie.

  2. A producent myślał o zastosowaniu produktu np w toaletach w marketach, albo na drzwiach w urzędach itp.? Skuteczność robi wrażenie! Motoryzacja to moim zdaniem tylko kropla w morzu jeśli chodzi o zastosowanie tego produktu.

Komentarz są wyłączone.