Aktualności Filmy Nissan

Nissan 370Z 40th Anniversary

Urodzinowa Zetka – W roku 2009 mogliśmy podziwiać dwie limitowane edycje Nissana 370Z, powstałe z okazji czterdziestolecia Zetki. Teraz nadszedł czas na kolejną, europejską odmianę serii 40th Anniversary.

Black Edition cechuje się jednym z dwóch metalicznych lakierów: czarnym lub kwarcowym. Dodatkowego smaczku nadają 19-calowe felgi RAYS, wewnątrz których widoczne są czerwone zaciski hamulcowe.

Wnętrze reprezentowane jest przez czerwoną skórę oraz zamszowe dodatki. Nie obyło się również, bez okolicznościowych emblematów, także tych wyszytych na zagłówkach foteli.

Pod maską znajdziemy jednostkę V6 o pojemności 3.7 litra. Silnik generuje moc 328 KM. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 5,3 sekundy (5,6 s Aut.), a prędkość maksymalna to 250 km/h. Napęd na tylną oś przekazywany jest za pośrednictwem sześciostopniowej manualnej lub 7-biegowej automatycznej skrzyni.

Urodzinowy model Nissana 370Z 40th Anniversary Black Edition kosztuje w Wielkiej Brytanii 33,645 GBP. Dopłata za automat wynosi 1400 funtów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły