luty 21, 2024
Auta Sportowe Ford Marki

Ford Focus RS WRC

Ford Focus RS WRC Edition
Ford Focus RS WRC Edition – Ford zaprezentował specjalną edycję najmocniejszego modelu Focusa w ofercie, którego produkcja ograniczona zostanie do 50 sztuk. Ford Focus RS WRC Edition ma oddać hołd wytwarzanemu w latach 70. ubiegłego stulecia modelowi Escort RS1600.
50 Fordów Focus RS WRC Edition zostanie pomalowanych białym lakierem Frozen White, z którym kontrastuje charakterystyczna grafika w stylu WRC. 19 calowe felgi OZ będą czarne. W kabinie znajdzie się specjalna plakietka z podpisem załogi rajdowców Mikko Hirvonena i Jarmo Lehtinena, którzy w rajdowych mistrzostwach świata zasiadają w Fordzie Focus WRC.
Pod maską znajduje się seryjny 2,5-litrowy silnik o mocy 305 koni z wersji RS, dzięki czemu od 0 do 100 km/h przyspiesza w 5,9 sekundy, a maksymalna prędkość sięga 263 km/h. Cena Forda Focusa RS WRC Edition wynosi 37 950 euro.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły