wrzesień 28, 2023
Aktualności Marki Nissan Super Samochody

Nissan GT-R Nismo

2015-nissan-gt-r-nismo-052-1

Nowy Nissan GT-R Nismo własnie został oficjalnie zaprezentowany i jest mocniejszy niż wcześniej.To superuto napędza turbodoładowany silnik V6 o pojemności 3,8 litra o mocy 595 KM i650 Nm momentu obrotowego. Jest to o 50 KM i 23 Nm więcej niż w poprzednim modelu.

Podrasowanie możliwości  auta było możliwe dzięki nowym wlotom powietrza, wymianie systemu wydechowego oraz instalacji nowych turbosprężarek. Model prezentuje się na czarnych 20-calowych felgach, na które zostały założone w opony w rozmiarze 255/40RF-20.

Model będzie dostępny z pakietem sportowych dodatków do nadwozia wykonanych z włókna węglowego, który pozwolił na uzyskanie czasu 7 minut i 08 sekund na torze Nürburgring. To znaczy, że wyprzedził m.in. Gumperta Apollo Sport, Lexusa LFA, Corvette C6 ZR1, Porsche 911 GT2 RS czy Carrerę GT. Jest jednym z najszybszych samochodów świata, przed nowym GT-R Nismo znajduje się tylko Porsche 918 Spyder i dwa Radicale.  Cena ok. 150 tys. euro.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły