grudzień 5, 2022
Aktualności Auta Elektryczne

Nissan Leaf

Nissan Leaf jest najchętniej kupowanym samochodem elektrycznym na świecie. Teraz zaprezentowano odświeżoną wersję modelu.

Podstawowe dane auta: 4,5 m długości, 1600 kg wagi, 435 l bagażnika.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 7,9 s, a prędkość maksymalna 144 km/h. Zasięg na akumulatorze (o pojemności powiększonej do 40 kWh), który według nowej normy WLTP (mającej odzwierciedlać rzeczywiste warunki użytkowania) wynosi 270 km w ruchu mieszanym i 415 km w ruchu miejskim.

Silnik Nissan Leaf osiąga maksymalną moc 150 KM, moment obrotowy o wartości 320 Nm jest przekazywany na przednie koła za pomocą jednobiegowej skrzyni redukcyjnej.

Najprostszy sposób ładowania, to podłączenie do gniazdka elektrycznego – można naładować akumulator w 100% w 21 h. Nissan zachęca do kupna domowej ładowarki o mocy 7kW, która skróci czas do 7,5 h. Ostatnia dostępna ładowarka, to tzw. biurowa o mocy 22 kW, pozwalająca na naładowanie akumulatora w 2 h.

Ceny Nissan Leaf zaczynają się od 135 tys. zł. za wersję Visia.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły