styczeń 30, 2023

porsche-911-gt3

Nowe Porsche 911 GT3 – zadebiutuje 3 marca podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w maju. Pod maską znalazł się unowocześniony, 6-cylindrowy boxer o mocy 435 KM (o 20 KM więcej od poprzednika) i pojemności zwiększonej do 3,8 litra.

Ze startu zatrzymanego do 100 km/h nowe Porsche GT3 przyspiesza w 4,1 sekundy, a sprint do 160 km/h zajmuje zaledwie 8,2 sekundy! Prędkość maksymalna to 312 km/h.

Nowe GT3 zostało wyposażone w sportowo zestrojony układ stabilizacji toru jazdy PSM z możliwością odłączenia zarówno systemu kontroli stabilności SC, jaki i kontroli trakcji TC.

Z zewnątrz samochód wyróżnia się nowym pakietem aerodynamicznym, który według producenta zapewnia dwa razy większy docisk, niż w przypadku modelu poprzedniej generacji. Ponadto, z przodu znalazły się nowe biksenonowe reflektory, a z tyłu światła wykonane w technologii LED.

nowe-porsche-911-gt3

O odpowiednie właściwości jezdne dba zmodyfikowany, sztywniejszy układ zawieszenia. Dużą rolę w poprawnym prowadzeniu auta w zakrętach odgrywają także lekkie obręcze aluminiowe ze sportowymi oponami o wysokim współczynniku prędkości. Większe, lżejsze i lepiej wentylowane tarcze hamulcowe potrafią skutecznie wyhamować pędzące Porsche z każdej prędkości. W opcji dostępne są także ceramiczne hamulce opracowane specjalnie dla tego modelu.

nowe-porsche-911-gt3-fotki

Nowością w GT3 jest system pozwalający na automatyczne uniesienie o 30 mm przedniego zawieszenia podczas przejeżdżania przez duże nierówność nawierzchni.

nowe-porsche-911-gt3-foto

nowe-porsche-911-gt3-galeria

nowe-porsche-911-gt3-zdjecia

porsche-911-gt3-srodek

Ceny Porsche 911 GT3 w Niemczech będą rozpoczynały się od 116 947 Euro (łącznie ze wszystkimi podatkami). W USA nowe Porsche dostępne będzie od października w cenie 112 200 dolarów (bez podatku).

Nowe Porsche 911 GT3 film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły