kwiecień 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Tuning

Opel Corsa OPC od Dbilas Dynamic

Opel Corsa OPC Dbilas Dynamic – Już seryjna Corsa OPC sprawia, że miejska dżungla zmienia się w krainę wiecznej przyjemności. Problem pojawia się, gdy przychodzi opisać 320-konną wersję powstałą w Dbilas Dynamic. Czy to już Niebo?

Powierzając Corsiątko fachowcom z niemieckiego Rodermark, otrzymamy obniżone o 20 mm zawieszenie firmy Eibach oraz wielkie, 19-calowe obręcze, wypełnione mieszanką Hankook w rozmiarze 215/35.

Porównując zewnętrzne zmiany do tego co zaszło pod maską, trudno oprzeć się wrażeniu, że mówimy o dwóch różnych światach. Udoskonalona turbosprężarka z całym układem przepływu powietrza doładowującego, sportowy wydech, przeprogramowana elektronika sterująca, kute tłoki i stalowe korbowody. Wszystko to i o wiele więcej, skutkuje wzrostem mocy benzynowej jednostki o pojemności 1.6 litra. Motor może pochwalić się mocą 320 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Taka energia przekłada się na fantastyczne osiągi 1100-kilogramowego OPC: 0-100 km/h w 5,1 sekundy i prędkość maksymalna 264 km/h. Co najciekawsze, na każdego konia mechanicznego przypada zaledwie 3,44 kg masy pojazdu.

Koszt modyfikacji to 5,000€.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły