luty 21, 2024
Auta Sportowe Filmy Opel

Opel Corsa OPC zdjęcia, filmy, dane i ceny


Opel Corsa OPC zdjęcia, filmy, dane i ceny w Polsce. Nowy Opel Corsa OPC ma silnik 1.6 turbo o mocy 207 KM doskonale współpracuje ze zmodyfikowanym układem kierowniczym i obniżonym zawieszeniem FSD (Frequency Selective Damping), którego amortyzatory oferują stopień tłumienia dopasowany do zróżnicowanych częstotliwości drgań kół. Pełną kontrolę nad pojazdem dopełniają tarcze hamulcowe o średnicy 308 mm.

Opel Corsa OPC

Zużycie paliwa i emisja CO2: Opel Corsa OPC 7,5 l/100 km, 174 g/km; wg Rozporządzenia (WE) nr 715/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady oraz Rozporządzenie Komisji (WE) nr 692/2008, w cyklu mieszanym, na podstawie oficjalnych testów w warunkach laboratoryjnych. Rzeczywiste wartości mogą różnić się od podanych w zależności od zachowania kierowcy, warunków atmosferycznych, nawierzchni, jak i innych czynników natury nietechnicznej.

Ceny Opel Corsa OPC w Niemczech zaczynają się od 24 400 euro.

opel-corsa-opc.jpg

 Opel Corsa OPC – mały sportowy samochód – moc 192 KM z silnika o pojemności 1,6-litra turbo. Maksymalny moment obrotowy wynosi 230 Nm, ale dzięki funkcji „overboost” może być podniesiony aż do 260 Nm. „Małe” OPC rozpędza się do pierwszych 100 km/h w 7,2 sekundy, przyspieszenie 80-120 km/h zajmuje mu 6,7 sekundy na piątym biegu, a V-Max  225 km/h. Napęd przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej.

 

opel-corsa-opc-2.jpg

opel-corsa-opc-4.jpg

opel-corsa-opc-3.jpg

corsa-opc.jpg

Agresywna stylistyka Corsy OPC to nie wszystko. Pierwszy krok do sukcesu to przede wszystkim utwardzone i obniżone zawieszenie, 17- bądź nawet 18-calowe felgi oraz solidne hamulce.

Opel Corsa OPC filmy:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.