wrzesień 28, 2023
Aktualności Auta Sportowe Super Samochody Targi

Koenigsegg Agera R

Koenigsegg Agera R – Robi się coraz ciekawiej. Szwajcarska impreza przyciągnie nie tylko Lamborghini Aventador, ale i Agerę R, nowe wcielenie szwedzkiego supersportowca.

Rok czasu, od ostatniej wystawowej aktywności Koenigsegg, przyniósł spore zmiany. Agera R wprawiana jest w ruch poprzez pięciolitrową, podwójnie turbodoładowaną (system Twin-Turbo), ośmiocylindrową jednostką, której cylindry przybrały kształt litery „V”. Zasilana 95-oktanową benzyną, produkuje 940 KM oraz 1100 Nm. Jeśli zaś do zbiornika wlejemy bioetanol E85, maksymalna moc wzrośnie do 1115 koni mechanicznych wraz z 1200 niutonometrami momentu obrotowego. Z silnikiem współpracuje siedmioprzełożeniowa, dwusprzęgłowa skrzynia.

Ultralekkie, ultramocne nadwozie, z opcjonalnym bagażnikiem dachowym Thule, osadzono na felgach Vortex Generating Rim, wykrojonych tak, aby ramiona generowały jak największy docisk. Specjalne są również opony Michelin z indeksem prędkości równym 418 km/h.

[nggallery id=1505]
Galeria Live:
[nggallery id=1506]
[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: AutoGespot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły