luty 21, 2024
Ciekawostki Filmy

Opony Bridgestone Adrenalin na torze wyścigowym Ascari

Bridgestone-Adrenalin

Czy da się pisać bloga przy 200km/h? Na niemieckiej autostradzie bez ograniczeń prędkości może i się da, ale czy sztuka ta uda się na hiszpańskim torze wyścigowym Ascari w pobliżu Malagi.  Dzięki firmie Bridgestone, 23 marca sześćdziesięciu europejskich blogerów i dziennikarzy zajmujących się motoryzacją, wzięło udział w testach opon Adrenalin RE002 w ramach imprezy „Ultimate Experience” aby sami sprawdzili możliwości i osiągi nowych opon. Czy im się udało? Przekonajcie się sami oglądając poniższe video.

Blogerzy otrzymali za zadanie przejechania dwóch okrążeń na oponach Adrenalin, aby przetestować je na mokrej i suchej nawierzchni. Pod okiem doświadczonych instruktorów, kierowcy mogli przekonać się jak spisują się opony w rozmiarze 205/55R16 podczas testów na suchej nawierzchni w Audi A3 Sportback oraz na torze mokrym i macie poślizgowej, w VW Golf.

Następnym wyzwaniem było samodzielne pokonanie całego okrążenia prowadząc Audi TT 2,0 S-line 211KM, wyposażonym w opony Adrenalin 225/45R17. Następnie kierowcy, utrzymując kontakt radiowy z instruktorami, zrobili cztery okrążenia testowe przed przystąpieniem do wyścigu w slalomie na suchym torze.

Na deser była szybka jazda jako pasażer z zawodowym kierowcą w BMW M6 oraz terenowy wyścig w małych terenowych gokartach, nadzorowany przez instruktora z toru Ascari.

Opony Potenza Adrenalin RE002 są przeznaczone dla wymagających kierowców ze sportowym zacięciem do jazdy na co dzień jak i na weekendowe wypady tor. Opony wyposażono w duże, sztywne zewnętrzne klocki bieżnika z trójwymiarowym połączeniem między barkiem a sąsiednim żebrem, zapewniającym lepsze prowadzenie w zakrętach. Nowa „pulsująca” technologia rowka i deflektora, opracowana przez Bridgestone ma zapewnić bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni, co jak wiemy jest niezbędne w warunkach krajowych i europejskich.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły