styczeń 28, 2023
Aktualności Ciekawostki

Oryginał czy zamiennik? Wybieramy części samochodowe

1

Rynek samochodowych części zamiennych jest bardzo szeroki. Oprócz części oryginalnych, na sklepowych półkach można znaleźć również zamienniki. Wielu sprzedawców wprost mówi o tym, że oryginalne części zwykle trafiają jedynie do bardzo wymagających klientów oraz na tak zwany „pierwszy montaż fabryczny”. Z racji wysokiej ceny reszta kierowców w dalszym ciągu decyduje się na tanie zamienniki. Czy to dobrze? Niestety nie. Nieoryginalne zamienniki być może i są tańsze, ale niestety bywają również niewydajne i wadliwe – często prowadzi to do konieczności przeprowadzania kolejnych, kosztownych i pracochłonnych napraw.

Gdzie kupować części oryginalne?

Możliwości jest tak naprawdę kilka. Można zgłosić się po nie do samego producenta lub do dealera. Niestety wiąże się to z ogromnymi wydatkami, na które w dzisiejszych czasach nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie wybór sprawdzonego i doświadczonego sprzedawcy, który w swojej ofercie posiada wysokiej klasy części zamienne do każdego modelu samochodu. Warto zwrócić uwagę również na jeszcze jeden, pozornie nieznaczny element – nie każda część oryginalna faktycznie jest oryginalną i nie każdy zamiennik jest zły. Istnieją takie części zamiennie, które klasyfikowane są w klasie Premium.

Czym cechują się części Premium?

  • Do ich produkcji wykorzystuje się takie same materiały, jak do części fabrycznych.
  • Powstają na linii produkcyjnej tego samego producenta.
  • Wyróżniają się wysoką jakością i trwałością.
  • Ich cena jest nawet o połowa niższa, niż części fabrycznych przeznaczonych do pierwszego montażu.

Krótko mówiąc – produkty klasy Premium to nic innego, jak oryginalne części, które po prostu nie są oznakowane nazwą producenta. Zaraz obok takich części stają niestety tanie zamienniki. Na nie zdecydowanie nie warto zwracać nawet uwagi. Kwestia oszczędności jest tu bardzo sporna. Na takie tanie zamienniki próżno szukać nawet atrakcyjnej gwarancji producenta. Nikt nie chce takowej udzielać wiedząc przy tym doskonale, że jego produkt nie jest niestety dobrej jakości. W ofercie wielu sprzedawców można znaleźć również oryginalne części regenerowane. Zaliczają się do nich chociażby turbiny. Jeśli proces przeprowadzony jest poprawnie to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zakup takiej części. Wszak w dalszym ciągu pozostaje to część fabrycznie oryginalna. Jeśli pochodzi od dobrego i sprawdzonego sprzedawcy to transakcja powinna być zupełnie bezpieczna.

Niewielu jest hurtowników oraz sprzedawców detalicznych, którzy mogą zaoferować swoim klientom naprawdę korzystną i kompleksową ofertę. Czy zważywszy na gwarancję i bezpieczeństwo warto zawsze kupować u dealera? Niekoniecznie. Z racji fachu, którym się trudni, jego usługi są zwykle bardzo kosztowne. Tyczy się to zarówno usług naprawczych, jak i wspomnianych wcześniej części zamiennych.

Kupno części samochodowych

Znacznie lepszym rozwiązaniem dla kupującego będzie wybór dobrego, sprawdzonego sprzedawcy detalicznego, który zajmuje się dystrybucją części zamiennych to wszystkich typów pojazdu. Ciekawą ofertę można znaleźć między innymi na stronie internetowej firmy Autingo. Jest to hiszpańska firma z ogromnym doświadczeniem, wykwalifikowaną kadrą pracowniczą i bardzo zmodernizowaną linią produkcyjną. W ofercie znaleźć można części zamienne pochodzące od najlepszych producentów – między innymi. Bosch, Valeo, Delphi i Castrol Zakupy w sklepie internetowym pozwalają na uniknięcie wszelkich problemów związanych z transportem, czy zbyt wysokimi kosztami. Zawieranie transakcji jest bardzo wygodne a kupujący mogą liczyć na wszelkie profity wynikające z zakupów w formie online.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotrek says:

    Są oczywiście przypadki kiedy można zastosować tańszy zamiennik, jednak trzeba pamiętać, aby zakupić część w sprawdzonym sklepie. Jeśli to tylko możliwe zalecamy kupowanie oryginalnych części samochodowych.

Komentarz są wyłączone.