czerwiec 8, 2023
Aktualności Peugeot

Peugeot 308 GTi

Peugeot 308 GTI 2017 – w sieci pojawiły się oficjalne zdjęcia nowego Peugeota 308 GTI.

Pod maską pracuje turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1,6 litra. Seryjnie silnik mał 270 KM maksymalnej mocy i 330 Nm momentu obrotowego. Podobno udało się zwiększyć moc do 290 KM i 350 Nm. Jak będzie zobaczymy wkrótce.

Poniżej artykuł dotyczący starszej wersji.

Peugeot 308 GTi – rozpoznamy po delikatnie przemodelowanym przednim zderzaku i czarnym dyfuzorze (kolor Perla Nera), zintegrowanym z dwiema końcówkami układu wydechowego. Równie imponująco prezentuje się spojler dachowy i 18-calowe aluminiowe obręcze z oponami 225/40. Oczywiście, nie zapomniano o emblematach GTi, tak na boku jak i na tyle auta.
Zmiany wewnątrz są mniej zauważalne. Ograniczono się do skórzanej kierownicy i aluminiowego podnóżka oraz gałki dźwigni zmiany biegów.

Pod maską znajdziemy benzynową, turbodoładowaną (Twin-Scroll) jednostkę z bezpośrednim wtryskiem paliwa THP o pojemności 1.6 litra. Znany z RCZ, silnik generuje moc 200 KM i 275 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Takie właściwości sprawiają, że pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po upływie 7,7 sekundy. Według producenta średnie zużycie paliwa zamknie się w przedziale 6,9 l/100 km. Napęd przekazywany jest za pomocą sześciostopniowej manualnej skrzyni biegów.

Sprzedaż Peugeota 308 GTi rozpocznie się we Francji 10 czerwca. Cennik będzie otwierała kwota 26,900€.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotr Sieniawski says:

    Zapowiada się ciekawie. Pewnie nie odniesie takiego sukcesu jak Golf, ale i tak grupa „mocnych hatchbacków” musi mieć się na baczności.
    Nie wiem jak Wam, ale mnie GTi kojarzy się nie z 306, a z 309-tką. Ach, te szczenięce lata 🙂

  2. Faktycznie wygląda dość ciekawie. Chociaż mam nie odparte wrażenie że gdzieś tam wzorowali się na golfie. Chyba przez te zmiany sylwetki. Chociaż sam tył wygląda bardzo podobnie do a3.

  3. aleksandra says:

    no no, fajnie się prezentuje, ciekawe jaki będzie na niego popyt

Komentarz są wyłączone.