wrzesień 29, 2023

Plymouth Superbird – Unikalna seria Superbird Plymouth’a (w produkcji zaledwie rok), przeszła do historii za sprawą wyjątkowego skrzydła i wizerunków kreskówkowego „Strusia Pędziwiatra”. Chcąc wskrzesić czar lat siedemdziesiątych, Heide Performance Products (HPP) oferuje pakiet Daytona Concept, pasujący do Dodge’a Challengera.

Kuracja postarzająca rzeczywiście działa. Mamy do czynienia z otwieranymi reflektorami, garbatą, aluminiową maską przeoraną wlotami powietrza, nowym zespołem lamp i co najważniejsze, potężnym spojlerem na klapie bagażnika. Dodatkowo, pod nadkola wpasowano 20-calowe felgi. Nie mogło zabraknąć również zawieszenia, wspomaganego przez zestaw coilover firmy KW.

Wewnątrz zwrócimy uwagę na fantazyjne zwieńczenie dźwigni zmiany biegów, przekonstruowany zestaw wskaźników i dywaniki podłogowe, wprost z katalogów HPP. Jedyną niewiadomą jest dźwięk klaksonu. Czy jak dawniej wybrzmiewa charakterystycznym Beep Beep?

Za napęd odpowiedzialna jest jednostka HEMI V8 o pojemności 5.7 litra. Zaopatrzony w mechaniczną sprężarkę Vortech, motor produkuje moc około 600 KM.

Cena zestawu Daytona Concept to 41,461$. Właściwy samochód musimy zorganizować sami.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły