wrzesień 29, 2023
Aktualności Ciekawostki Lexus Marki

Policyjny Lexus IS-Force

Policyjny Lexus IS-Force

Policyjny radiowóz Lexus IS-Force – Policjanci z Humberside otrzymali nowy radiowóz. Pojazd z pewnością będzie postrachem piratów drogowych nawet w super samochodach. Lexus IS-Force dogoni bowiem nawet najszybsze pojazdy dopuszczone do ruchu. Nowy radiowóz jest napędzany przez 5-litrowy silnik V8, który generuje 423 KM i 505 Nm. Dzięki temu Lexus IS-Force może osiągnąć 270 km/h, natomiast przyśpieszenie do „setki” trwa zaledwie 4,8 sekundy!
Lexusy IS-Force mają zastąpić policyjne Subaru Imprezy. W ich kabinach zostaną zainstalowane komputery oraz systemy komunikacji o wartości 30 tysięcy funtów.
Ten super radiowóz powstał na bazie sportowego Lexusa IS-F, który od standardowego modelu IS odróżnia się zmodyfikowanym nadwoziem, większym silnikiem, sportowym zawieszeniem, skuteczniejszymi hamulcami oraz innymi mniejszymi zmianami.

Osiągi

  • Max. prędkość: 272 km/h, bez ogranicznika 330 km/h
  • Przyspieszenie 0 – 100 km/h: w zależności od ustawienia.

Z włączonym SPORT MODE, wyłączonymi wspomaganiami itp. i manualną zmianą biegów 4.4, z włączonym SPORT MODE 4.6, a w trybie turystycznym 4.8 sekundy.

Lexus IS-F

Najlepsze policyjne samochody na świecie

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły