wrzesień 29, 2023

Lamborghini Gallardo LP560 GT3 Reiter

Lamborghini Gallardo LP560 GT3 Reiter Engineering – firma słynie z modyfikacji wyścigowych modeli Lamborghini z prawem poruszania się po zwykłych ulicach. Nowy super samochód wyścigowy napędza nieznacznie zmodyfikowany w porównaniu do wersji produkowanej seryjnie silnik 5,2-litra V10 rozwijający 570 KM mocy i 540 Nm momentu obrotowego. Masa auta wynosi tylko 1190 kilogramów, a napęd przenoszony jest tylko na tylną oś. Auto ma aluminiowe podwozie i karbonowe nadwozie.

GT3 to już drugie podejście inżynierów Reitera do LP560-4 – przed trzema miesiącami przygotowali auto pod kątem klasy GT2. Nowe auto w porównaniu do pierwszego Gallardo GT3 oferuje znacznie więcej mocy, jeszcze lepszą geometrię zawieszenia, mniejszą masę i poprawioną aerodynamikę.

Specjalna konstrukcja auta pozwoli przy niewielkim nakładzie pracy umożliwić starty również w klasie GT2. Nowy model Lamborghini Gallardo LP560 GT3 Reiter Engineering będzie  kosztował 265 tysięcy euro.

Lamborghini Gallardo LP560-4

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. patrycja says:

    wszystkie Lambo sa wspaniałe ale muj kolejny ulubieniec ktuery kocham to …Lamborghini Murcielago SV
    taki prawdziwy diabeł…a raczej byk w owczej skorze
    dopuki sie go nie docisnie
    nie wiadomo jaki jest naprawde !!!

Komentarz są wyłączone.