Amerykańskie Auta Sportowe Ciekawostki Filmy Ford Marki Super Samochody Tuning

Ford Mustang AV-X10 Dearborn Doll

Ford Mustang AV-X10 Dearborn Doll

Ford Mustang AV-X10 Dearborn Doll – specjalna wersja auta przygotowana specjalnie na aukcje charytatywną Gathering of Eagles , na której sprzedano za 500 000 dolarów w ubiegłym roku wersje Mustang AV8R. W tym roku auto nawiązuje do dawnego lotnictwa.

Ford Mustang AV-X10 Dearborn Doll powstał na bazie nowego modelu Mustanga GT. W oczy rzuca się szklany dach, 19-calowe felgi i tylny spoiler  z modelu GT500. Malowanie samochodu przypomina bojowe samoloty
II Wojny Światowej – żółte akcenty z przodu i z tyłu, napisy AV-X10 i charakterystyczna PINUP GIRL to elementy które nadają smaczku temu autu.
Pod maską znalazł się zmodyfikowany przy pomocy kompresora Ford Racing 4,6-litrowy silnik V8 o mocy 550 KM, dodatkowo zastosowano układ wydechowy FR500S i zestaw poprawiający prowadzenie FRPP Handling Pack.
We wnętrzu – podświetlone napisy AV-X10 na progach drzwi, lotnicza skóra i wskaźniki oraz aluminiowa deska rozdzielcza. Można się spodziewać, żę AV-X10 uzyska na aukcji lepszy wynik niż poprzednik.

Ford Mustang AV-X10 Dearborn Doll

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły