sierpień 15, 2022
Ciekawostki

Urokliwy kraj licytowanych aut

Dla wielu z nas Szwajcaria to przede wszystkim spokojny kraj, w którym co krok natrafiamy na widok, który warto uwiecznić aparatem fotograficznym. Owszem, nie brakuje w ojczyźnie Rogera Federera urokliwych zakątków. Niemniej jest to również miejsce nowoczesne i zaawansowane technologicznie. Z tego też powodu coraz więcej naszych rodaków zaczyna kojarzyć je z aukcjami, na których pozyskuje się powypadkowe auta. Wyruszmy więc do Szwajcarii, by nie tylko ją zwiedzić, ale i sprawdzić, jakie samochody warto z niej sprowadzić.

Wycieczka do Lucerny

Nie można zobaczyć wszystkich atrakcyjnych miejsc w tym kraju podczas krótkiej wycieczki. Dlatego zdecydowaliśmy się ominąć góry, by powspinać się innym razem, a zamiast tego udaliśmy się nad Jezioro Czterech Kantonów. Mamy okazję zwiedzić Lucernę, miasto o bardzo starym i szacownym rodowodzie, które powstało z osady założonej przy klasztorze. Obecnie jest to prężnie rozwijająca się miejscowość. Miłośnicy przyrody udadzą się nad wodę, z kolei pasjonaci sztuki odwiedzą wybrane muzea (choćby te poświęcone Picassowi czy Wagnerowi). A najlepiej przejść się drewnianym mostem Spreuer (Spreuerbrucke – czyli “most młyński”). Można z niego podziwiać malownicze krajobrazy.

Danse macabre

Naszą uwagę jednak przyciągają dzieła malarskie. Otóż pod dachem mostu mieszczą się obrazy tworzące cykl poświęcony motywowi tańca śmierci (danse macabre). Był on niezwykle popularny w średniowieczu oraz kolejnych wiekach. Wyobraża on alegoryczny taniec, w którym uczestniczą reprezentowana przez szkieletora Śmierć oraz ludzie różni wiekiem oraz stanem. Oryginalnie cykl liczył 67 utworów – do naszych czasów zachowało się dość dużo, bo 45. Studiując je, dochodzimy do wniosku, że nie ma miejsca na tym świecie, do którego nie dotarłaby wszędobylska Śmierć.

Auta ze Szwajcarii

Poznaliśmy Szwajcarię z jednej strony, podziwiając przy tym XVII-wieczne malowidła. Teraz więc pora przyjrzeć się jej z tej drugiej. W tym nowoczesnym kraju uświadczymy sieć rozbudowanych dróg i autostrad, którymi podróżowanie nie obciąża zawieszenia pojazdu tak, jak ma to miejsce w naszym kraju. Stąd też auta ze Szwajcarii z firm ubezpieczeniowych często są dla nas interesujące. Gdzie szukać ofert? Najlepiej robić to na polskich portalach aukcyjnych. Po zalogowaniu się internauta ma wgląd w aktualnie licytowane samochody, przegląda ich opisy oraz zdjęcia sporządzone przez rzeczoznawcę. Jeżeli któryś samochód go zainteresuje, może przystąpić do licytacji wewnętrznej. Po jej wygraniu jest reprezentowany przez pośrednika na aukcji zewnętrznej, czyli tej odbywającej się pod skrzydłami danej ubezpieczalni.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły