październik 7, 2022
Artykuły

Sprowadzenie auta z Niemiec na zamówienie – jak to wygląda?

Często zdarza się tak, że pożądany model samochodu nie znajduje się na polskim rynku motoryzacyjnym. W związku z tym nie pozostaje nic innego, jak sprowadzić go z innego kraju. Najlepszym wyborem będzie w tym przypadku sprowadzenie auta z Niemiec na zamówienie. Ta usługa dedykowana jest każdej osobie, której zależy na profesjonalnej weryfikacji auta. To spora wygoda, ograniczenie formalności oraz stuprocentowe bezpieczeństwo. 

Sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie – jak to wygląda w praktyce?

Omawiana usługa nie należy do zbyt skomplikowanych, ponieważ zlecenie można sporządzić przy pomocy prostego formularza. Najważniejszym aspektem jest wskazanie wymarzonego modelu samochodu. Wszelkie szczegóły można ustalić podczas rozmowy telefonicznej. Czas wyszukiwania samochodu mieści się w granicach kilkudziesięciu dni (kilku tygodni). Po znalezieniu wskazanego auta następuje kilka istotnych czynności:

  • weryfikacja na podstawie numeru VIN,
  • weryfikacja poprzez sprawdzenie międzynarodowego rejestru samochodów kradzionych.

Dzięki temu inwestor dobrze wie na co przeznacza swoje pieniądze i niczym nie ryzykuje. Oszczędza się też dużo czasu. W trakcie weryfikacji specjaliści sprawdzają kilka ważnych rzeczy, w tym m.in.: książeczkę serwisową, bezwypadkowość, ewentualne usterki i pracę najważniejszych podzespołów, wycieki oraz zgodność przebiegu.

Sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie – z jakimi formalnościami trzeba się zmierzyć?

Wszystkie sprowadzane z Niemiec auta są sprawdzane przy pomocy komputera diagnostycznego, aby jak najszybciej wykryć ewentualne nieprawidłowości i awarie. Po sprowadzeniu takiego samochodu trafia ono do serwisu, gdzie zajmują się nim wykwalifikowani mechanicy. Analizie poddawane są m.in. elementy zawieszenia. Zatrudnieni fachowcy poinformują klienta o kolejnych terminach związanych z serwisowaniem auta.

Firmy zajmujące się sprowadzeniem aut z Niemiec na zamówienie zajmą się też tłumaczeniem dokumentów, opłatami akcyzowymi oraz przeglądem rejestracyjnym. Oczywiście trzeba pamiętać również o wykupieniu ubezpieczenia.

Sprowadzanie aut z Niemiec na zamówienie – ile to może kosztować?

Usługa związana ze sprowadzaniem aut z Niemiec na zamówienie nie powinna należeć do najdroższych. Wiele zależy m.in. od rodzaju sprowadzanego samochodu oraz od oszacowania kosztów związanych z ewentualnymi naprawami i serwisowaniem.

Sam transport samochodu do Polski może kosztować kilka tysięcy złotych. Ogromne znaczenie ma to, czy auto jest transportowane do jednego z punktów wybranej firmy (około 1800-2000 złotych), czy też pod wskazany przez klienta adres (około 2500-3000 złotych). Całość powinna się zamknąć w kilku tysiącach złotych (6-8 tysięcy). Warto porównać sobie oferty pochodzące z różnych firm, zbadać opinie na ich temat i wybrać dla siebie najkorzystniejszą propozycję (również pod kątem finansowym). Decydując się na samodzielne działania należy się przygotować na znacznie dłuższe poszukiwania oraz większe wydatki. Nie każdy ma na to czas oraz pieniądze.

5/5 - (1 vote)

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły