marzec 5, 2024
Aktualności Amerykańskie Auta Zabytkowe Ciekawostki

Shelby Daytona Cobra Coupe

Shelby Daytona Cobra Coupe

Shelby Daytona Cobra Coupe – Amerykanie postanowili wskrzesić legendę wyścigów i na bazie dawnego muscle car zbudowali nowoczesną wersję. W przeszłości powstało zaledwie 6 egzemplarzy tego samochodu w latach 1964 -65. Shelby Daytona oparty był na konstrukcji AC Cobra i powstał z myślą o walce na torze z Ferrari klasy GT.

Model, którego nazwa seryjna to CSX2601 jest legendarnym zwycięzcą różnych wyścigów pod patronem FIA GT. Był to pierwszy amerykański samochód, który na torze wyścigowym w Europie zdetronizował Ferrari.
Shelby Daytona Cobra jest tylko jednym z sześciu egzemplarzy jakie powstały w garażu Carola Shelby, które uczestniczyły w serii wyścigów FIA GT. Nadwozie samochodu jest eksperymentalną konstrukcją opracowaną przez Peta Borcka, która w połączeniu z płytą podłogową pozwoliła zwiększyć prędkość maksymalną samochodu aż o 40km/h. Auto napędzane było aż 6 litrowym silnikiem który generował moc aż 500 KM.

Warto wspomnieć że nad nową wersją pojazdu pochylili się ci sami konstruktorzy co w roku 1964. Można się spodziewać, że również to będzie limitowana seria kilku egzemplarzy.

1965 Shelby Daytona Cobra Coupe film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły