marzec 21, 2023
Aktualności Citroen Targi

Citroen DS4

Citroen DS4 – Tradycyjnie dla francuskich marek, Paris Motor Show oznacza wytężoną pracę, nie tylko w pokazywaniu samochodów po faceliftingu, ale i całkiem nowych konstrukcji.

Citroen DS4, bo o nim będzie teraz mowa, jest pięciodrzwiowym crossoverem, bazującym na odświeżonej C-Czwórce (wymiary: 4,27 długości, 1,81 szerokości, 1,53 wysokości). Zadanie postawione przed kabiną jest jasne: ugościć pięciu pasażerów oraz 370 litrowy bagaż, w warunkach znanych do tej pory z samochodów wyższych klas. Na listach wyposażenia znajdziemy niby pięć kolorów skóry (w tym dwa dwukolorowe) oraz panoramiczną przednią szybę, jednak czy to wystarczy?

W momencie debiutu sprzedażowego (2011 rok), gama jednostek napędowych obejmie trzy benzynowe: wolnossące 1.6 VTI 120 KM oraz turbodoładowane 1.6 THP w wariancie 155 i 200-konnym. Zwolennikom Diesli będą musiały wystarczyć dwa agregaty: 1.6 HDI generujący 110 KM (system Stop/Start i rekuperacji energii z hamowania) lub większy, dwulitrowy o mocy 160 KM.
Do przeniesienia napędu użyte zostaną manualne bądź zrobotyzowane skrzynie EGS (Electronic Gearbox System) o sześciu przełożeniach.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły