wrzesień 21, 2023

Pontiac GTO Judge Convertible – Szalony rok 1969 to nie tylko wspaniały Woodstock ale i cudowny okres w produkcji samochodów, amerykańskich oczywiście. To w tym roku powstało m.in. 108 egzemplarzy Pontiaca GTO Judge w wersji Convertible. W pełni odrestaurowana sztuka, zostanie zlicytowana podczas aukcji Mecum Collector, odbywającej się w dniach 16 – 19 września w Illinois.

Zaopatrzony w pakiet Judge (332$ ekstra), Pontiac GTO odznacza się unikalnymi felgami Rally II, spojlerem na klapie bagażnika, drewnianą kierownicą i drążkiem czterobiegowej, manualnej skrzyni w kształcie litery „T”. Nie obyło się bez charakterystycznego elementu tamtych Pontiaców: obrotomierza umieszczonego na masce i popularnego ośmiościeżkowego odtwarzacza.

Zestaw Judge uprawniał również do mocniejszego, 6.6-litrowego (400 cu.in) motoru V8 Ram Air III. Silnik produkował moc 371 KM przy 5100 obr./min.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com, Mecum.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły