lipiec 24, 2024
Aktualności Auta Sportowe Bentley Luksusowe

Bentley Continental GT 2011MY

Bentley Continental GT 2011 – Brytyjczycy to jednak słowni ludzie. Zgodnie ze słowem danym nam przed niespełna tygodniem, dzisiaj mogliśmy wziąć udział w wirtualnej prezentacji nowego Continentala GT.

Edycję na 2011 rok modelowy rozpoznamy po mulsannowych reflektorach, przemodelowanej osłonie chłodnicy i delikatnie odmienionych tylnych lampach. Odmienny jest także kąt padania tylnej szyby na klapę bagażnika, wykorzystującej motyw tak zwanej podwójnej podkowy. Wszystkie, mniejsze i większe zabiegi przyczyniły się do zmniejszenia współczynnika oporu powietrza. Obecnie to Cx=0,33.

Po zajęciu miejsca odczujemy powiew ewolucyjnych zmian. Smukła, pływająca konsola centralna otrzymała we władanie ekran, przekazujący informacje z nowego systemu multimedialnego.

Pod piękną, długą maską, znajdziemy udoskonaloną jednostkę 6.0 W12 Twin-Turbo o mocy 575 KM oraz momencie obrotowym w liczbie 700 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa teraz 4,4 s (zamiast 4,6 sekundy), a prędkość maksymalna to 319 km/h. Napęd na cztery koła (rozkład p:t 40:60) przenoszony jest za pomocą sześciostopniowej, automatycznej skrzyni 6HP28 firmy ZF (system Quickshift skracający czasy przełożeń o 50%).
Poza tym w 2011 roku, pojawi się zupełnie nowy, czterolitrowy motor V8.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły