marzec 23, 2023
Aktualności Auta Hybrydowe Filmy Porsche Targi

Porsche 918 RSR Coupe

Porsche 918 RSR Coupe – Bum, bum, bum. Zaczęło się. Wrota kompleksu COBO otwarły się dla dziennikarzy. Do jutra tysiące żurnalistów z całego Świata będą mogły podziwiać Porsche 918 RSR Coupe.

Niebieski („Liquid Metal Chrome Blue”) pojazd otrzymał kilkanaście potężnych kanałów, dostarczających powietrze do najważniejszych elementów. Całość osadzono na 19-calowych obręczach, obutych w opony Michelin typu slick.

Najciekawiej prezentuje się zespół napędowy. Ośmiocylindrowy silnik (563KM/10,300 obr./min) współpracuje z dwoma elektrycznymi agregatami (przy przednich kołach) o łącznej mocy 204 KM. Jak na wyścigowy, nowoczesny, bolid przystało na pokładzie (dosłownie) znajdziemy system odzyskiwania energii z hamowania. Wielki generator działający na zasadzie koła zamachowego (do 36,000 obrotów wirnika na minutę), umieszczono tuż obok kierowcy. Do przeniesienia napędu służy sześciostopniowa skrzynia o stałym zazębieniu.

Wewnątrz odnajdziemy odrobinę luksusu. Wszystko za sprawą skrawka skórzanej tapicerki, pokrywającego deskę rozdzielczą, panele drzwi oraz kubełkowy fotel.


Galeria Live:

Wideo 1:

Wideo 2:

[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips, Zach Bowman / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły