grudzień 3, 2023
Aktualności Auta Sportowe Luksusowe Porsche Tuning

Porsche Panamera Moby Dick

Porsche Panamera Moby Dick – Westfalskich specjalistów z Edo Competition ogarnęło uwielbienie amerykańskich pisarzy. To właśnie z tytułowego „Moby Dicka” Hermana Melville’a, zrodziła się nazwa najnowszej wizji Porsche Panamery.

Jak zwierzęcy bohater powieści, tak Panamera cechuje się wielką „paszczą”, pełną kanałów powietrznych (opracowaną przez Mansory). Z tyłu zaś mamy do czynienia z masywnym, karbonowym dyfuzorem z czterema zakończeniami układu wydechowego. Poza tym pod nadkola wpasowano 22” obręcze, a w zawieszeniu pojawił się elektroniczny moduł obniżający.

Wnętrze dopasowuje się do każdego gustu klienta. Czy to skóra, czy drewno, aluminium bądź lakier fortepianowy. Żaden materiał nie jest obcy mistrzom z Edo.

Kolejny klejnocik upchano pod maską. Ośmiocylindrowa, widlasta jednostka Twin-Turbo z pojemności 4.8 litra uzyskuje 750 KM. To dzięki niej, pierwsza setka pojawia się na cyferblacie po mniej niż czterech sekundach, a prędkość maksymalna, zależna od opon, to 340 km/h.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły