Artykuły

Poznaj korzyści z pracy w BMW

W niepewnych czasach wielu szuka stabilizacji, a dobrze płatna praca, która jednocześnie zapewnia satysfakcję i spełnienie zawodowe, jest dziś na wagę złota. Niestety, przy niektórych branżach znalezienie takiego zatrudnienia graniczy z cudem, mimo że w innych dziedzinach nie ma z tym większego problemu.

Salony BMW nieustannie jednak werbują nowych pracowników do obsługi rozbudowanej sieci dystrybucji pojazdów. A jakie korzyści wynikają z takiej pracy? I czy jest ona dla wszystkich?

Nie tylko mechanik. Kto może być zatrudniony w salonie?

Salon samochodowy można porównać do małej fabryki, w której pracuje sztab ludzi odpowiedzialnych za poszczególne zadania. Przeglądając oferty pracy w BMW, można zauważyć dość duże zróżnicowanie ofert, z których niektóre wydają się być mniej oczywiste.

W serwisie samochodowym może być zatrudniony:

  • specjalista ds. sprzedaży – zajmujący się obsługą nowych klientów, promowaniem pojazdów marki oraz części do samochodów,
  • doradca serwisowy, który obsługuje usługi naprawcze, podtrzymuje relacje z klientem i uczestniczy w procesie organizacji pracy,
  • Product Genius – osoba na tym stanowisku ma „zarażać” pasją do marki BMW i udzielać wszelkich informacji związanych z jej usługami i produktami,
  • elektromechanik – osoba pracująca w warsztacie firmy odpowiedzialna za obsługę usterek związanych z elektryką pojazdu,
  • diagnosta – pracownik sprawdzający pracę samochodu i poszukujący ewentualnych usterek.

Praca w BMW pozbawiona rutyny

W tej pracy nie można się nudzić. Na każdym stanowisku w salonie BMW można liczyć na szereg zadań, dzięki którym pracownik może zaspokajać zawodowe ambicje. Trzeba wykazać się odpornością na stres i umiejętnością pracy pod presją czasu. Jednak jednocześnie daje ona wiele satysfakcji.

W pracy jako doradca serwisowy, lub na innym stanowisku, które można znaleźć w ogłoszeniach portalu praca-dealerbmw.pl, zawsze znajdzie się coś ciekawego. Jeśli osoba planująca zatrudnienie nie ma problemów z kontaktem z klientami i jest nastawiona pozytywnie do pracy, z pewnością sprawdzi się w salonie BMW.

Zalety pracy w salonie samochodowym

Dlaczego warto pracować w salonie? Powodów jest kilka. Przede wszystkim, na pierwszym miejscu ważna jest stabilność zatrudnienia. Dealerzy proponują długofalową współpracę na pełen etat z godnym wynagrodzeniem, ubezpieczeniem na życie i innymi dodatkami. A to nie wszystko…

Praca w BMW stawia przed zatrudnionymi wiele możliwości rozwoju zawodowego. Poprzez samą pracę, liczne szkolenia i kursy można poszerzać wiedzę i w przyszłości awansować w strukturze firmy. Wszystko zależy od tego, jaką drogą pracownik zamierza pójść i co chce w firmie osiągnąć. Firma wykorzystuje do pracy nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i zaawansowany sprzęt diagnostyczny, dzięki któremu praca będzie przebiegała pomyślnie i profesjonalnie.

Gdzie szukać oferty pracy w BMW?

Aby zostać zatrudnionym w firmie, należy przejść proces rekrutacyjny. Rozpoczyna się go od wypełnienia formularza na stronie praca-dealerbmw.pl lub przejścia gier, które pomagają kandydatowi zapoznać się ze specyfiką pracy. Do wybranych kandydatów w ciągu kilku dni zadzwoni rekruter, który umówi się na rozmowę kwalifikacyjną. Po jej pozytywnym przejściu czeka jeszcze spotkanie z przedstawicielem firmy i w końcu upragnione zatrudnienie!

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły