Volvo Concept Coupe

vcc
Szwedzki producent zaprezentował prototyp sportowego wozu o nazwie Volvo Concept Coupe. Projekt powstał pod nadzorem Thomasa Ingenlatha i nawiązuje do klasycznego Volvo P1800. Auto wyróżnia się nie tylko sportową i elegancka stylistką, ale przede wszystkim nowoczesnością. W oczy rzuca się panoramiczny dach, światła do jazdy dziennej w kształcie litery T oraz 21-calowe aluminiowe koła.

W środku mamy oczywiście sporą dawkę luksusu dzięki skórzanej tapicerce, drewnianym wykończeniom i czarnym błyszczącym dekoracją. Na desce rozdzielczej zainstalowano też duży wyświetlacz. Volvo Concept Coupe został wyposażony w napęd hybrydowy składający się 2-litrowej jednostki Drive-E połączonej z motorem elektrycznym. Łącznie, pojazd dysponuje 400 KM mocy i 600 Nm momentu obrotowego.

Premiera tego sportowego modelu odbędzie się na tegorocznym salonie samochodowym we Frankfurcie.

(więcej…)

Volvo Concept Universe

Volvo Concept Universe – Skandynawską technologię w studyjnej formie reprezentuje w Szanghaju Volvo. Duża limuzyna, Concept Universe daje podstawowy ogląd, jak w przyszłości będą wyglądały szwedzkie sedany.

Kwadratowy przód z diodowym oświetleniem, długa, bezpieczna maska, tylne drzwi umożliwiające łapanie kur po wioskach oraz łagodnie opadający dach, czynią z niego prawdziwego eleganta.

Cztery skórzane fotele rozdziela szeroki tunel, stanowiący nie tylko miejsce pracy kierowcy, ale i zabawy pasażerów (dwa ciekłokrystaliczne wyświetlacze).
(więcej…)

Volvo XC90 od Heico Sportiv

Volvo XC90 Heico Sportiv – Opóźnienie prezentacji drugiej generacji Volvo XC90 spowodowało, że obecny model będzie z nami do 2012 roku. Heico Sportiv przygotowało właśnie zestaw stylistyczny, przeznaczony dla egzemplarzy wyprodukowanych po 2007 roku.

Przemodelowane zderzaki (tylny podtrzymujący cztery wyloty wydechu), szerokie progi, sportowe zawieszenie oraz 20-calowe felgi. Wszystko to trafi do przedstawicieli Heico Sportiv w maju.
(więcej…)

Volvo V60 od Heico Sportiv

Volvo V60 Heico Sportiv – Za jedenaście dni otworzą się podwoje Messe Essen, by jak co roku czcić dokonania europejskich tunerów. Heico Sportiv prócz S60 przywiezie także bagażowe V60.

Zmiany stylistyczne nie są głębokie, i dobrze. Ograniczają się do nowego, maleńkiego spojlera zderzakowego oraz czterech chromowanych końcówek, których spoiwem stał się oryginalny dyfuzor. Nie zabraknie także szerokiego wachlarza wzorów i rozmiarów felg z lekkich stopów.
(więcej…)

Volvo S60 R-Design

Volvo S60 R-Design – Z chwilą prezentacji nowego Volvo S60, można było się spodziewać, że „za rogiem” czai się już pseudo sportowy pakiet R-Design, występujący ze wszystkimi jednostkami napędowymi.

Gdy jesienią tego roku, mignie nam przed oczami przemodelowany zderzak z odmienną atrapą chłodnicy, 18-calowe obręcze o unikalnym wzorze i dyfuzor zintegrowany z tylnym zderzakiem, możemy być prawie pewni, iż będzie to S60 lub V60 R-Design. Ponadto „sportowe” Volvo otrzyma sprężyny skrócone o 15 mm jak również sztywniejsze amortyzatory z rozpórką. Na liście elektronicznych pomocników znajdzie się system Corner Traction Control, redukujący podsterowność w zakręcie.

Wnętrze uświetniono „głębokimi” fotelami, aluminiowymi pedałami i kompletem dywaników podłogowych.
(więcej…)