wrzesień 28, 2023
Aktualności Ciekawostki

Profesjonalna regeneracja tapicerki skórzanej – trwałość i elegancja

Skórzana tapicerka w samochodzie wygląda bardzo elegancko i luksusowo. Decydując się na ten rodzaj obicia foteli warto mieć na uwadze, iż będą one wymagały szczególnej pielęgnacji. Skóra to bardzo trwały materiał, ale tylko wówczas, gdy się o niego starannie dba. Aby zawsze cieszyć się pięknym wyglądem skórzanych foteli w aucie, należy je regularnie czyścić stosując odpowiednie preparaty. Niestety nawet w najbardziej zadbanym samochodzie mogą pojawić się pewne uszkodzenia tapicerki – przetarcia, załamania, a czasem niewielkie dziury. Ze wszystkimi uszkodzeniami można sobie poradzić, poddając tapicerkę regeneracji.

Cel regeneracji

Każda skóra użyta do wykonania tapicerki jest polakierowania. Na skutek intensywnego użytkowania warstwa lakieru może się ścierać i wówczas tworzą się nieestetyczne przetarcia. Regeneracja skóry ma na celu zniwelowania takich śladów. Ponadto pozwala ona przywrócić skórze początkowy odcień i blask.

Domowe czyszczenie tapicerki może prowadzić do pojawienia się na jej powierzchni przebarwień i odbarwień. Prawidłowa regeneracja może przewrócić pierwotny wygląd skóry. Po odpowiednim wyczyszczeniu i regeneracji skóra jest impregnowana. Na powierzchnię tapicerki nakładane są preparaty, które mają na celu zabezpieczenie foteli przed promieniami UV, wodą, ścieraniem oraz zabrudzeniem. Impregnacja to bardzo ważny etap pielęgnacji tapicerki, który wraz z regeneracją znacznie wydłuża żywotność skóry i nadaje jej elegancki wygląd.

Trwałość regeneracji

Niezwykle ważne dla trwałości regeneracji i impregnacji tapicerki jest jej prawidłowe przygotowanie, a więc oczyszczenie ze wszelkich zabrudzeń. Nakładanie preparatów na brudne powierzchnie sprawi, że skóra szybko wróci do staniu sprzed regeneracji albo nawet jej kondycja może ulec pogorszeniu. O trwałości regeneracji decydują ponadto użyte preparaty. Tylko wysokiej jakości, profesjonalne środki takie jak odtłuszczacze, farby, lakiery, kleje i impregnaty sprawią, że skóra odzyska pierwotny blask, który zachowa na długi czas.

O trwałości regeneracji decyduje również późniejsza pielęgnacja tapicerki. Konieczne będzie regularne czyszczenie skóry, aby zapobiec gromadzeniu się brudu, kurzu czy okruszków, które mogą plamić i rysować fotele.

Regeneracja profesjonalna

Najdłuższą żywotność skórze zapewnia profesjonalna regeneracja, wykonywana przez fachowców z użyciem specjalistycznych produktów i narzędzi. Na polskim rynku znajdziemy wiele firm, które zajmują się kompleksowym czyszczeniem i regeneracją tapicerek samochodowych. Jedną z godnych polecenia jest Eres System. Korzystając z usług tej firmy zyskujesz pewność, że twoim samochodem zaopiekują się wykwalifikowani profesjonaliści, którzy przy użyciu wysokiej jakości środków czyszczących, regenerujących i impregnujących przywrócą wspaniały wygląd skórze. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Eres System świadczy swoje usługi również u klienta, a więc nie ma konieczności dojeżdżania do zakładu i pozostawiania auta.

Użytkowanie pojazdów ze skórzanymi tapicerkami sprawia, że fotele z czasem tracą blask, wycierają się oraz pojawiają się na nich zarysowania. Regeneracja skóry to doskonała metoda, aby przywrócić tapicerce pierwotny, elegancki wygląd. Należy pamiętać, że tylko prawidłowo wykonane czyszczenie i impregnacja z użyciem profesjonalnych środków zapewni trwałość regeneracji oraz pozwoli cieszyć się piękną tapicerką przez długi czas.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Skórzana tapicerka jest piękna ale wymaga dbania, ale sa w sklepach porządne kosmetyki do takich tapicerek

Komentarz są wyłączone.