wrzesień 27, 2022
Aktualności

Przyciemnianie szyb w pigułce – 5 prostych zalet

Zastanawiasz się nad zakupem przyciemniających folii do swojego auta? Chciałbyś poznać korzyści, jakie niesie za sobą ofoliowanie szyb, czy też może szukasz specjalisty, który doradzi i zamontuje?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć, przedstawiając twarde argumenty za i przeciw. Zacznijmy od wyjaśnienia podstawowych kwestii.

Przyciemnianie szyb, a przepisy prawne

Zgodnie z ustawą, aby móc prowadzić pojazd, minimalna przepuszczalność światła musi oscylować na poziomie 70% w przypadku szyb bocznych z przodu oraz 75% w przypadku szyby czołowej. Przyciemnianie pozostałych szyb nie jest uregulowane prawnie, a więc mamy tutaj kompletną dowolność.

Jeżeli obawiasz się, przed niepoprawnym nałożeniem folii, która będzie łamać przepisy prawne to koniecznie wybierz się do specjalistycznego zakładu. Wtedy masz absolutną pewność, że jest to akceptowalne i wykonane z pełną dokładnością.

Zobacz również:  Audi A3 Clubsport Quattro Concept

Ponadto, zlecając wykonanie foliowania w autoryzowanym przedsiębiorstwie, masz zabezpieczenie, gdyż folie te są certyfikowane. Godnym polecenia dostawcą i dystrybutorem jest firma Maxuel oraz Foliggo.

5 praktycznych korzyści z zastosowania przyciemniających folii

  1. Eliminują problem zbytniego nagrzewania się auta (szczególnie w okresie letnim). Odbijają światło słoneczne, redukując temperaturę wewnątrz samochodu. Wpływa to na mniejsze zużycie paliwa, ze względu na odciążenie układu klimatyzacji.

  2. Zapobiegają odbarwieniom oraz blaknięciu tapicerki, poprzez odbijanie promieni słonecznych. Pozwala to na zachowanie świeżego wyglądu auta na długie lata.

  3. Zwiększają bezpieczeństwo – obce osoby nie widzą co znajduje się w środku auta, co nie przyciąga uwagi. Zmniejsza to ryzyko kradzieży.

  4. Zachowują poczucie prywatności, gdyż ciężej dostrzec tożsamość osób znajdujących się w pojeździe.

  5. Poprawiają aspekt wizualny samochodu. Przyciemnione szyby nadają estetycznego i bardziej poważnego wyglądu.

Przyciemnianie samemu czy u specjalisty?

Na ten temat nie ma sensu się dłużej zastanawiać, gdyż odpowiedź na to pytanie powinna być jednoznaczna. Koszta założenia folii w specjalistycznym zakładzie nie są wygórowane, a plusów takiego rozwiązania jest mnóstwo.

Zobacz również:  Subaru Viziv GT Vision Gran Turismo

Często nieudolne próby foliowania samemu po czasie i tak kończą się wizytą u autoryzowanego producenta i dystrybutora folii. Jednym z godnych polecenia graczem na rynku jest profesjonalna firma Foliggo, która jest oficjalnym dystrybutorem certyfikowanych folii Maxuel.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły