kwiecień 17, 2024
Aktualności

Rebelhorn: kurtki dla miłośników jazdy na szosie. Porównanie modeli: Hunter Pro, Impala, Vandal i Runner III

Zakup odpowiedniej odzieży motocyklowej pełni niezwykle istotną rolę, m.in. w kontekście bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy. Zdecydowanie najważniejszym elementem są oczywiście kurtki – najlepiej, gdy są one wodoodporne, ponieważ wówczas możliwe jest prowadzenie motocykla nawet podczas deszczowej pogody. Jedną z najbardziej znanych i renomowanych firm, która zajmuje się produkcją kurtek dla miłośników jazdy na szosie. W poniższym artykule przedstawiamy porównanie popularnych modeli: Hunter Pro, Impala, Vandal i Runner III.

Kurtki motocyklowe Rebelhorn – co je cechuje?

Kurtki motocyklowe Rebelhorn cieszą się od lat ogromną popularnością i uznaniem na całym świecie. Z czego to wynika? Jest to oczywiście spowodowane tym, iż produkowane są one z materiałów najwyższej jakości.

Dodatkowo, firma stawia na to, aby oferowane przez nią kurtki były odporne na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia. Podczas projektowania kurtek motocyklowych wykorzystuje się też wiele innowacyjnych technologii, np. Rebel Dry System bądź Rebel Protest System – sprawiają one, iż motocyklista jest znacznie efektywniej zabezpieczony na okoliczność występowania rozmaitych negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, śnieg itd.

Warto wiedzieć, że firma posiada rozmaite linie kurtek, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb różnych grup motocyklistów. Wśród tych najbardziej znanych wymienia się m.in. Hunter Pro, Impala, Vandal i Runner III. Każda z nich posiada swoje oryginalne, indywidualne cechy, które sprawiają, iż są one wybierane przez tysiące motocyklistów na całym świecie.

Kurtki Rebelhorn Hunter Pro – co warto o nich wiedzieć?

Czym cechują się kurtki Rebelhorn Hunter Pro? Przede wszystkim są one produkowane z wykorzystaniem skóry koziej najwyższej jakości. Dodatkowo, poszewka jest wykonywana z bawełny. Kurtki motocyklowe z tej linii posiadają też dwa kanały wentylacyjne z przodu. Znajdziemy w nich także ochraniacze łokci i barków CE-level 2 – dzięki temu motocyklista ma zapewnione znacznie wyższe bezpieczeństwo, co jest dowodem na zastosowanie innowacyjnego systemu Rebel Protect System.

W kurtkach Hunter Pro są też kieszenie, które pozwalają na zastosowanie dedykowanego ochraniacza pleców. Znajdziemy w nich też podwójne i potrójne szwy, które wydajnie zwiększają wytrzymałość tej odzieży. Wyróżnikiem kurtek Hunter Pro jest też Rebel Ergonomic System – z racji zastosowania miękkiej skóry kurtkę można stosować na co dzień. Posiada też ona dwie kieszenie zewnętrzne oraz dwie zewnętrzne. 

Kurtki Impala

Kurtki Impala również są produkowane z wykorzystaniem miękkiej skóry koziej, dlatego jest to dobry wybór na co dzień. Posiadają też certyfikowane ochraniacze, które są umiejscowione w okolicy barków i łokci. W kurtkach z tej linii znajdziemy też specjalne regulowany pas, dzięki któremu można dostosować do indywidualnych potrzeb. Podszewka jest produkowana z poliestru. W omawianej linii kurtek stosuje się też rozwiązania w zakresie Rebel Protect System a także Rebel Ergonomic System. Kurtki te mają też specjalne dwa kanały wentylacyjne na przedramionach.

Kurtki Vandal

Są to kurtki motocyklowe wykonane z najwyższej jakości skóry bydlęcej, które doskonale sprawdzają się na każdy motocykl. Posiadają one bardzo efektywny system wentylacyjny. Ich projektanci szczególną uwagę zwracają również na to, by kurtka zapewniała możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki ochraniaczom łokci i barków SAS-TEC CE-level 2. Kurtki te posiadają też odblaski.

Kurtki Runner III

Tego rodzaju kurtki uchodzą za najbardziej uniwersalne kurtki skórzane, jakie są dostępne na rynku. Jest to doskonała opcja zarówno w przypadku jeżdżenia na klasycznym motocyklu jak i na nowoczesnych nakedach. Kurtki te produkuje się ze skóry bydlęcej a także ochraniacze poziomu drugiego zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły