Auta Sportowe Marki Renault

Renault Megane RS 265 Trophy

Renault zaprezentował nowy model Megane RS 265 Trophy, który do tej pory był znany pod hasłem “Under 8” co ma oznaczać zdolność pokonania toru Nürburgring w czasie krótszym niż 8 minut.

Poprzednik Renault Megane RS 265 Trophy uzyskał 8 minut i 7,97 sekundy. Celem modelu jest również pokonanie wyniku Seat Leon Cupra 280 wynoszącego 7 min i 58,4 sekundy.

W tym celu Megane RS został wyposażony w nowy lżejszy układ wydechowy wykonany z włókna węglowego marki Acrapovic. Dzięki temu uzyskano dodatkowe 10 KM mocy, co po modyfikacjach daje w sumie 275 KM mocy oraz 360 Nm momentu obrotowego z 4 cylindrowej jednostki o pojemności 2 litrów.

Megane RS 265 Trophy rzuca się w oczy dzięki żółtej barwie nadwozia. Auto jeździ na 19-calowych felgach z oponami Michelin Pilot Sport Cup 2. Do wykończenia wnętrza wykorzystano czarną skórę oraz alkantarę z czerwonymi przeszyciami. Dodatkowo jak na wyścigowe auto przystało zamontowano kubełkowe siedzenia marki Recaro.

Zobacz również:  Mazda RX-8 facelift

Renault Megane RS 265 Trophy
Oceń ten artykuł

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. januszko97 says:

    Renault ostatnimi czasy wypuszcza bardzo fajne i ładne samochody. Ten jak dla mnie jest super, zarówno pod względem stylistycznym jak i mechanicznym.

Komentarz są wyłączone.