Renault Megane RS 265 Trophy

renault-megane-rs-275-trophy

Renault zaprezentował nowy model Megane RS 265 Trophy, który do tej pory był znany pod hasłem “Under 8” co ma oznaczać zdolność pokonania toru Nürburgring w czasie krótszym niż 8 minut.

Poprzednik Renault Megane RS 265 Trophy uzyskał 8 minut i 7,97 sekundy. Celem modelu jest również pokonanie wyniku Seat Leon Cupra 280 wynoszącego 7 min i 58,4 sekundy.

W tym celu Megane RS został wyposażony w nowy lżejszy układ wydechowy wykonany z włókna węglowego marki Acrapovic. Dzięki temu uzyskano dodatkowe 10 KM mocy, co po modyfikacjach daje w sumie 275 KM mocy oraz 360 Nm momentu obrotowego z 4 cylindrowej jednostki o pojemności 2 litrów.

Megane RS 265 Trophy rzuca się w oczy dzięki żółtej barwie nadwozia. Auto jeździ na 19-calowych felgach z oponami Michelin Pilot Sport Cup 2. Do wykończenia wnętrza wykorzystano czarną skórę oraz alkantarę z czerwonymi przeszyciami. Dodatkowo jak na wyścigowe auto przystało zamontowano kubełkowe siedzenia marki Recaro.

One comment

  1. Renault ostatnimi czasy wypuszcza bardzo fajne i ładne samochody. Ten jak dla mnie jest super, zarówno pod względem stylistycznym jak i mechanicznym.

Comments are closed.