wrzesień 21, 2023
Aktualności Ciekawostki

Samochód – nasz niezawodny przyjaciel

Obecnie trudno wyobrazić sobie życie bez auta. Podróż do pracy, odebranie dzieci ze szkoły, wyprawa na duże zakupy – wszystko to wymaga sprawnego samochodu, dzięki któremu nasze codzienne życie staje się o wiele łatwiejsze. Należy pamiętać o tym, by utrzymywać auto w jak najlepszym porządku, tak aby w każdej chwili było gotowe do drogi. Jedną z podstaw bezpiecznej jazdy jest sprawny system hamulcowy auta, który nie może się obejść bez dobrych klocków hamulcowych.

Dobre hamulce podstawą bezpieczeństwa

System hamowania to jedna z tych składowych, która gwarantuje nam bezpieczną i spokojną jazdę samochodem na co dzień. Jedną z jego podstaw są klocki hamulcowe. Podczas każdego przeglądu technicznego należy mieć pewność, że zostały one odpowiednio sprawdzone. Od tego zależy bezpieczeństwo kierowcy jak i jego pasażerów. Ważną rzeczą jest to, by klocki takie pochodziły od sprawdzonego producenta, posiadały wszelakie atesty oraz były wykonane z najlepszych materiałów. Szukając producentów sprawdzonych klocków hamulcowych warto zajrzeć do Internetu. Znajdziemy tu całą gamę różnych propozycji, z których możemy skorzystać.

Klocki hamulcowe od najlepszych

Jedną z najciekawszych ofert przygotowała firma Eurorepar. Ich produkty wytwarzane od wielu lat, są wykonane z najlepszych materiałów ciernych, które sprawdzą się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach drogowych. Daje to gwarancję, że nie zawiodą nas nawet w chwili próby. Mają one swoje zastosowanie w różnych rodzajach pojazdów, począwszy od aut osobowych, a na ciężarówkach kończąc. Systemy wygłuszania, które są zastosowane do ich produkcji, zdecydowanie podnoszą komfort jazdy. Inwestycja w ten produkt będzie na pewno dobrym posunięciem – odczujemy to wkrótce na drodze.

Szczegóły są bardzo ważne

W skład każdego zestawu klocków hamulcowych wchodzą dwie pary klocków, wraz z akcesoriami niezbędnymi do ich zamontowania w danym samochodzie, czyli odpowiednimi śrubami pokrytymi specjalnym smarem, a także kontrolkami zużycia klocków. Do każdego zestawu jest dołączona instrukcja ich montażu, zgodnie z wytycznymi FEMFM, czyli Federacji Europejskich Producentów Materiałów Ciernych. Gwarantuje to nam, że nasze klocki zostaną zamontowane tak, jak należy, przy zastosowaniu najwyższych standardów. Skuteczność klocków została sprawdzona w temperaturach od minus trzydziestu do plus pięciuset stopni Celsjusza. Testy, którym je poddawano są identyczne jak w przypadku klocków produkowanych przez producentów części oryginalnych. Tak więc produkt, który zamontujemy w naszym aucie, w niczym nie będzie im ustępował.
Wszystkie parametry, takie jak: skuteczność hamowania, czy też izolacja akustyczna są poddawane odpowiednim testom, jak AK Master, czy AK Noise. Systemy wygłuszające w tych klockach mają elementy, dające dodatkowe wygłuszenie oraz są wyposażone w płytki antywibracyjne.

Spokojnej drogi!

W przypadku, gdy materiał cierny zostanie starty do grubości dwóch milimetrów, kontrolka zużycia poinformuje nas o tym, dzięki czemu będziemy wiedzieć kiedy dokładnie dokonać ich wymiany. Klocki, tak jak i inne produkty tego producenta, mają wszelkie homologacje. Eurorepar to nie tylko klocki hamulcowe – na ich stronie znajdziemy wiele innych propozycji różnorodnych rozwiązań, dzięki którym nasze cztery kółka zyskają wiele na bezpieczeństwie, a ich codzienne użytkowanie stanie się o wiele przyjemniejszą czynnością.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły